13. Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Erdoğan'ın Karşısına Kılıçdaroğlu Mu, Yavaş Mı, İmamoğlu Mu Çıkacak?

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Cumhur İttifakının adayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına Millet İttifakından Kılıçdaroğlu Mu, Yavaş Mı, İmamoğlu Mu çıkacak? CHP'nin etkin isminden açıklama geldi.

Gündem 04.04.2022 - 08:49 04.04.2022 - 08:49 Mustafa Karagöz

Cumhurbaşkanlığı seçimleri 2023 yılının Haziran ayında gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; AK Parti, MHP, BBP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakının adayı olarak seçimlere katılacak. CHP, İYİ Parti, DEVA Partisi, GP'nin oluşturduğu Millet İttifakında ise adayın kim olacağı henüz belli olmadı. Parti içinden birçok ismin seçimler için adı geçerken en güçlü aday ise CHP Lideri Kılıçdaroğlu olarak gösteriliyordu. 

CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI İÇİN CHP'NİN ETKİN İSMİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Millet İttifakı'nın 2023 seçimlerinde adayının kim olacağı CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e soruldu. Bir televizyon programında yer alan ve siyaset gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan Özgür Özel, Millet İttifakının adayına ilişkin de önemli bir açıklamada bulundu. Sunucunun "Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş aday olacak mı?" sorusuna yanıt veren CHP Grup Başkanvekili Özel, Kılıçdaroğlu'nun adaylığını yorumladı. 

Özgür Özel, Millet İttifakının adayına ilişkin açıklamasında; CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Lideri Akşaner'in beraber çıktıkları bu yolda önemli bir mesafe kaydettiklerini söyledi. Bunun dışında Cumhur İttifakının adayına ilişkin de bir açıklamada bulunan Özel, AK Parti'nin bizim adayımız Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması yapmadığını, kendilerinin duymadığını söyledi. 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel adayın kim olacağına ilişkin ise "Bizim göstereceğimiz aday Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı olacak. Bizim göstereceğimiz adayın seçimi kazanacak bir aday olması esas. Bunun altını Kemal Kılıçdaroğlu çiziyor. Adayımız ittifak parti liderlerinin mütabakatını taşıyan bir aday olacak." ifadelerini kullandı. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@