135 bin kişiye iş fırsatı! Emlak, İnşaat, Konut sektöründen dolgun maaşlı duyurular

İŞKUR üzerinden yayımlanan iş ilanları sayısı 135 bin seviyesini aştı. Firmalar yeni işe alacakları personeller için yüksek maaş imkanı ile duyurular yayımlıyorlar. İş arayanlar için o duyurular şöyle

Emlak İş İlanları 20.06.2022 - 16:34 20.06.2022 - 16:35 Mustafa Karagöz

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) iş ilanlarında ilan sayısının yaz döneminde artması bekleniyordu. Yayımlanan duyurular  ise beklentilerin üzerinde oldu. Çok sayıda firma bu dönemde iş ilanı yayımlarken toplam duyuru sayısı 135 bini aştı. Bu dönemde iş arayanlar tercih edilebilecek sektörler arasında inşaat ve emlak alanları da yer alıyor. 

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÇALIŞIRSAM NE KADAR MAAŞ ALIRIM?

İnşaat sektöründe çalışacaklar için en az ödeme asgari ücret düzeyinde olsa da bu ödeme tutarı mesleğe ve çalışılacak alana göre değişiyor. Son yayımlanan duyurular arasında yer alan beden işçisi kadrosuna başvuru yapacak olanlar için ödemeler işin ağırlığına ve çalışılacak olan şehre göre 4.250 TL'den 6.500 TL'ye kadar çıkmaktadır. 

Usta olunan alanlarda çalışanlar için ise en düşük maşa tutarı 5.000 TL'den başlıyor 7.500 TL'ye kadar çıkıyor. Burada kişiye bağlı etmenler maaşın belirlenmesinde etkili oluyor. İstediği özelliklerde personel bulan firmalar düzenli ve uzun süreli işler için daha yüksek maaş ödemesi yapmaya razı oluyorlar. 

Teknisyen, mühendis, tekniker gibi diplomalı kadrolar için ise firma politikaları kapsamında maaş ödemeleri yapılmakta. 

EMLAK SEKTÖRÜNDE ÇALIŞMAK İSTEYENLER İÇİN MAAŞ OLANAKLARI

Emlak sektöründe çalışacaklar için maaş olanakları ise çok daha farklı bir düzeyde. Emlak Danışmanı kadrosunda çalışacaklar için en düşük maaş ödemesi asgari ücret düzeyinde. Bu ödemeler yetiştirilmek üzere çalışmaya başlayan, işi bilmeyen personellere ödenir. Deneyimli, kentin gayrimenkul sektörüne hakim, emlak alanında çalışmak için kişisel donanımı olanlar için hem yüksek maaş hemde ek prim olanakları bulunmakta. 

NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?

İŞKUR iş ilanlarına başvurular online olarak yapılabilir. Online başvurular dışında firmalar İŞKUR'da yayımladıkları ilanlarında telefon numarası ve adres bilgileri paylaşırlar. Bu bilgiler ile firmadan randevu alınabilir ve şahsen başvuru yapılabilir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@