14 Temmuz 2019 Evde Bakım Parası Yatan Şehirler! İl İl Sıralı Tablo

Evde bakım parası ödemesi Temmuz ayının 10'undan itibaren ödenmeye başlandı. Temmuz ayı için evde bakım parası ödenen illerin sıralı listesini sizlerle paylaşıyoruz.

GÜNDEM 14.07.2019 - 14:32 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Evde bakım parası ödemesi Temmuz ayının 10'undan itibaren ödenmeye başlandı. Temmuz ayı için evde bakım parası ödenen illerin sıralı listesini sizlerle paylaşıyoruz.

Evde bakım maaşı yatan iller yavaş yavaş belli olmaya başladı. Şimdiye kadar 17 ilde Temmuz 2019 evde bakım aylığı maaşları yatırıldı. Diğer illerde de Bakanlık kademeli olarak hesaplara paraları yatırmaya devam edecek. Temmuz 2019 Evde Bakım Maaşı Parası Aylığı Sorgulama Nasıl Yapılır?Evde bakım maaşı almak isteyen hak sahipleri "evde bakım maaşı yattı mı?" sorusuna yanıt aramaya devam ediyor. Sorunun yanıtını hemen almak isteyen kişiler e devlet şifresi ile sisteme giriş yapın ve sorgulama ekranına “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazarak arama yapın. Gelen sayfayı tıklayın ve açılan ekranda kimlik numarası alanını doldurarak sorgulama yapın. Bu sayede evde bakım maaşı aylığıınızın yatıp yatmadığını öğrenme imkanına sahip. Buna ek olarak evde bakım aylığı maaşı parasını Ziraat Katılım Bankası şubeleri üzerinden alan kişiler için ise BAKIYE yazıp, 4747’e kısa mesaj göndermeleri yeterli oluyor. Ancak yollanan her mesaj için bir kısa mesaj ücreti ödeniyor. Yani sorgulama ücretli olarak yapılıyor. Yaşlı / Hasta Bakcımı Maaşı İçin Evde Bakım Parası Aylığı Maaşı Başvurusu Nereye, Nasıl Yapılır?Evde bakım maaşı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ödenmekte olup bu nedenle başvurular da kurum tarafından kabul edilmektedir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı il müdürlükleri ya da ilçe müdürlükleri üzerinden kabul edilmektedir. Evde bakım başvurusu için ilk adım olarak SYDV’lerden alınan sevk ile bakanlığın yetki verdiği sağlık kurullarından rapor alınması gerekiyor. Ardından ücretsiz olarak verilen sağlık raporu ile bu raporda belirtilen engellilik oranı üzerinden muhtaçlık değerlendirmesi yapılıyor ve ardından engelli aylığı bağlanıyor. Evde Bakım Parası Maaşı Almak için Başvuru Evrakları Nelerdir?
  • Engelli ve bakıcı olarak evraka yazılı olan kişilerin kimlik belgeleri,

  • Kurumun yetkilendirdiği sağlık kuruluşundan alınan kişinin engel oranını gösteren rapor, 

  • Engelli bireye ait 2 adet resim, 

  • Engelli bireyin eğitim durumunu gösteren belge varsa eklenecek, 

  • Anne ve baba boşanmışsa boşandığını gösteren belge.11 Temmuz 2019 Evde Bakım Maaşı Yatan İllerin Listesi Şu ana kadar 17 ilde evde bakım maaşı paraları hesaplara yatırıldı. Ancak henüz İstanbul evde bakım maaşı, Ankara evde bakım maaşı ve İzmir evde bakım maaşı gibi büyük illerde hesaplara beklenen paralar yatırılmadı. İl İl Liste1- Aksaray 2- Kırklareli 3- Amasya 4- Edirne 5-Tokat 6- Samsun 7- Afyonkarahisar 8- Antalya 9- Hatay 10- Bolu 11- Sakarya 12- Adıyaman 13- Kırşehir 14- Ordu 15- Diyarbakır 16- Bursa 17- Malatya 18- Çanakkale 19- Zonguldak 20- İstanbul 21- Tekirdağ 22- Denizli 23- Mersin 24- Balıkesir 25- Konya 26- Manisa 27- Bilecik 28- Uşak 29- Aydın 30- Erzurum 31- Ankara 32- Osmaniye 33- Kırıkkale 34- Hakkari 35- Van 36- Trabzon 37- KarabükEmlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@