145.000 TL'ye bahçeli avlulu arsalı ev! SGK 14 ilde 61 gayrimenkulü satışa çıkardı

Sosyal Güvenlik Kurumu 61 adet gayrimenkulü satışa çıkardığını duyurdu. SGK satış duyurusunda avlulu bahçeli kargir evi, binayı 145.000 TL'den satıyor. İşte o duyuru ve satış fiyat listesi.

Emlak Haberleri 04.05.2022 - 11:58 04.05.2022 - 11:58 Mustafa Karagöz

Emlak365.com -  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kendisine ait olan gayrimenkulleri satacağını bildirdi. Basın İlan Kurumu ile kendi sitesinden yayımladığı ihale duyurusunda tüm gayrimenkullerin açık artırma usulü ile en yüksek teklifi verene satılacağını açıkladı. Kurumun satışa çıkardığı gayrimenkuller arasında arazi, arsa, kargir bahçeli avlulu ev ve arsaları bulunyor. Muhammen bedel listesini de yayımlayan kurum tüm detayları başvuru kılavuzunda açıkladı. İşte SGK'nın satışa çıkardığı o gayrimenkuller. 

SGK'DAN SATILIK 73 ADET GAYRİMENKUL! İMARLI ARSA, ARAZİ, BAHÇELİ AVLULU KARGİR EVLER

Sosyal Güvenlik Kurumu İnşaat ve Emlak Daire Başkanlığı tarafından hazırlaann satış duyurusunda; söz konusu gayrimenkullerin Mayıs ayının ikinci ile üçüncü haftası ihale çıkarılacak. Gayrimenkuller için açık artırma işlemleri 9 Mayıs ile 20 Mayıs tarihleri arasında olacak. Her bir gayrimenkul için ayrı ayrı başvuru alınacak ve ayrı ayrı ihale düzenlenecek. Gayrimenkullerin özelliklerine ilişkin kapsamlı bir liste yayımlayan Sosyal Güvenlik Kurumu İnşaat ve Emlak Daire Başkanlığı listede gayrimenkul türü, büyüklük m2 bilgileri, muhammen bedellerini açıkladı. 

Gayrimenkul Satılacak Şehirler

İlk paylaşılan bilgiler gayrimenkullerin bulunduğu iller oldu. SGK duyurusunda Ankara, Çorum, Konya, Karaman, Kütahya, Samsun, Erzurum, Nevşehir, Uşak, Muğla, Antalya, Denizli, Manisa ve Aydın illerinde çeşitli vasıflarda gayrimenkul satışı yapacak. 

Gayrimenkul Türleri

Kurumun satış ilanında imarlı arsa, kargir bina ve arsası, işyeri, tepe imarsız arsa, kargir bahçeli tek bina ve deposu bulunuyor. Yurdun farklı noktalarında bulunan bu gayrimenkuller için fiyatlar 145.000 TL'den başlıyor. Bazı arsalar işyeri için ise fiyatlar çok yüksek rakamlara çıkabiliyor. 

Arsa Satış Listesi

arsa sgk ihale başkanlığı 3 işyeri

Ev Satış Listesi

arsa sgk ihale başkanlığı 2 ev

İşyeri Satış Listesi

arsa sgk ihale başkanlığı 1

KDV'DEN MUAF SATIŞLAR

SGK satış işlemlerine başvuru yapacaklar için kılavuzunda bir açıklamada bulunarak "Resmî Gazete’nin 11 Eylül 2014 tarihli ve 29116 sayılı nüshasıyla yürürlüğe giren 6552 sayılı İş Kanunu İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması İle Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun’un 27’nci maddesi ile değişik 3065 sayılı Katma Değer Vergisi Kanunu’nun Geçici 33’üncü maddesine istinaden KDV’den muaftır." bilgisini verdi. 

BAŞVURU YAPMAK İSTENLER

Başvurular ihale tarihlerinden önce tamamlanacak. Sosyal Güvenlik Kurumu İnşaat ve Emlak Daire Başkanlığı'nın web sitesinden ihale kılavuzuna ulaşacak olan vatandaşlar hangi gayrimenkul için başvuru yapacaklar ise o tarihe kadar geçici teminat bedeli ödeyip evrak teslimi ile başvurularını tamamlayacaklar. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@