15 Bin 800 TL Maaş Alan Eski Milletvekili Geçinmekte Zorlanıyorum

AK Parti 25-26. dönem Mardin Milletvekili ve MKYK Üyesi Orhan Miroğlu ekonomiye dair açıklamalarda bulundu. Miroğlu 15.800 TL maaş aldığını ve geçinmekte zorlandığını söyledi.

Gündem 25.10.2021 - 14:56 25.10.2021 - 14:56 Mustafa KARAGÖZ

AK Parti MKYK Üyesi ve 25-26. dönem Mardin Milletvekili gündeme ilişkin açıklamalarını Yeni Journal'dan Çınar Ayser Çınar'a aktardı. Ekonomi konusunda öne çıkan açıklamalarda bulunan Miroğlu'nun konuşmasının satır başları enflasyon ve emekli maaşları oldu. 

EMEKLİ MAAŞIYLA YAŞAYAN BİRİYİM

Konuşmsaının başında kendisinin milletvekili emekli maaşıyla yaşadığını söyledi. Memurlar Net'in haberine göre; dikkat çeken ifadeler kullanan Miroğlu doğrusunu isterseniz  bende yoksullaştığımı hissediyorum diyen eski vekil aile ekonomisne katkıda bulunmak için yazı yazmayı düşündüğünü söyledi. 

AK Parti MKYK Üyesi ve 25-26. dönem Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu ekonomiye dair konuşmasında şu ifadeleri kullandı.

"Siyasi istikrarı önemsiyorum. Ben milletvekili emekli maaşıyla yaşayan biriyim. Doğrusunu isterseniz ben de yoksullaştığımı hissediyorum. En iyi yaptığım iş yazı yazmaktır. Hatta bu aralar yazı yazsam evin ekonomisine katkıda bulunabilir miyim diye de düşünüyorum. Çünkü ben de şu an meslek olarak işsizim. Siyaset bir meslek değil çünkü yapılır ve biter." 

Eski emekli milletvekileri ortalama 15.800 TL maaş alıyor. Bu hesaplamada ayrıca ek ödemeler dahil edilmiyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@