15 Bin Öğretmen Ataması Branş Dağılımı Belli Oldu Mu, Hangi Branşta Kaç Öğretmen Ataması Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 15 Bin öğretmen ataması için atama takvimi yayınlandı. Peki 15 Bin öğretmen ataması branş dağılımı belli oldu mu? Hangi branşta kaç öğretmen ataması olacak?

Gündem 12.09.2021 - 04:00 12.09.2021 - 04:00 Engin Uzunoğlu

Atanamayan öğretmenler için geçtiğimiz günlerde sürpriz bir müjdeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurmuştu. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 15 Bin ek öğretmen ataması yapılacak. Geçtiğimiz hafta yapılan 20 Bin öğretmen atamasının yapılmasının ardından 15 Bin kişilik daha kadro açılması atama bekleyen öğretmen adaylarını umutlandırdı.

15 BİN ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ AÇIKLANDI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan 15 Bin öğretmen atamasına ilişkin atama takvimi yayınlandı. Bu atama takvimine göre öğretmen atamaları için başvurular 27 Eylül ile 8 Ekim tarihleri arasında alınacak. Bu tarihler arasında ön başvurularını gerçekleştirecek olan öğretmen adayları ayrıca sözlü sınav merkezleri tercihlerini de yapacaklar. 

SÖZLÜ SINAVLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Öğretmen atamalarına ilişkin olarak ön başvurularını yapacak olan öğretmen adayları sözlü sınav tercihlerini de bildirecekler. Sözlü sınav merkezleri ise öğretmen atama takvimine göre 25 Ekim'de açıklanacak. Sözlü sınavlar ise 12 Kasım ile 27 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu tarihte sözlü sınava girecek olan öğretmen adaylı önemli bir aşamayı da geçmiş olacaklar.
 
KARANTİNA NEDENİYLE SÖZLÜ SINAVA GİREMEYECEK OLAN ÖĞRETMEN ADAYLARI NE YAPACAK?

Öğretmen adayları sözlü sınavların yapılacağı tarihte salgın nedeniyle karantinada olursa ne olacak? Milli Eğitim Bakanlığı bu konuda öğretmen adaylarına bir imkan tanıyacak. Bu şekilde zor durumda kalan öğretmen adayları başvurularını 12 Kasım ile 9 Aralık tarihleri arasında yapabilecekler ve sözlü sınavlara da 13 Aralık ile 17 Aralık tarihleri arasında girecekler. Sözlü sınav sonuçları ise 27 Aralık'ta açıklanacak. 

15 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

15 Bin öğretmen ataması için atama tercihleri yapacak olan öğretmen adayları bu tercihleri 21 Ocak ile 26 Ocak tarihleri arasında yapacaklar. Elektronik ortamda yapılacak olan bu tercihlerin ardından atama sonuçları 31 Ocak 2022 tarihinde açıklanacak. Rdından ise ataması yapılan öğretmenlerin atamalarına yönelik görevlendirme ve işe başlama süreçlerine geçilecek. 

ÖĞRETMEN ATAMALARI BRANŞ DAĞILIMI YAPILDI MI?

15 Bin öğretmen ataması branş dağılımı öğretmen adayları içerisinde en çok merak edilen konu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı şu ana kadar buna dair bir açıklama yapmadı. Öğretmen ataması branş dağılımı henüz belli olmadı. Kısa bir süre içerisinde bu branş dağılımının da açıklanması bekleniyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@