15 Haziran 2022 evde bakım parası yatan iller listesi!

Binlerce kişi tarafından bir süredir araştırılan evde bakım parası yatmaya başladı. Haberimizin devamında evde bakım parası yatan iller Haziran 2022 yer alıyor.

Finans 15.06.2022 - 14:22 15.06.2022 - 14:22 Büşra Uluşen

Haziran ayının başlamasıyla birlikte birçok kişi evde bakım maaşının yatıp yatmadığını her gün araştırmaya başladı. Büyük bir merakla beklenen evde bakım parası bugün itibariyle ödenmeye başladı. Haziran ayı evde bakım maaşı yatan iller listesi haberimizde.

Evde bakım maaşı yatan iller listesi 15 Haziran 2022!

Engelli, yaşlı ya da bakıma muhtaç kişilere bakım sağlayan kişilere devlet tarafında evde bakım maaşı ödenmektedir. Aylık olarak ödenen bu ödeneği almak için bazı şartları taşıyor olmak gerekmektedir. 

15 Haziran 2022 (bugün) itibariyle başlayan evde bakım parası ödemeleri yatan iller ise şunlar:

Tokat, Ordu, Hatay, Bolu, Osmaniye, Kırşehir, Antalya, Uşak, Balıkesir, Konya, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Kırıkkale, Manisa, Bilecik, Çanakkale, Malatya, Denizli, Ankara, Şanlıurfa, Zonguldak, Afyonkarahisar, Sakarya, Diyarbakır, İzmir, Aksaray ve Samsun olarak açıklandı. 

Bu illerde yaşayan kişiler, sabah saatlerinden itibaren evde bakım maaşlarını hesaplarından çekebilecekler. 

Evde bakım aylığı SMS ile sorgulama

Evde bakım maaşı alan kişiler cep telefonlarından sorgulama yapabilirler. Ziraat Katılım bankası üzerinden maaş alanlar, telefonlarının mesaj bölümünden BAKIYE yazıp 4747'ye SMS göndererek bakiye takiplerini yapabilirler. 

Bunun yanında e-devlet üzerinden sorgulama yapmak da mümkündür. E-devlet sistemine T.C kimlik numarası ve şifresi ile giriş yapan kişiler arama çubuğuna '' Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama '' yazarak maaş ödemesi ile ilgili detayları görüntüleyebilecekler. 

Evde bakım maaşı ne kadar Haziran 2022?

2021 yılında 1.798 TL olarak ödenen evde bakım maaşı, 2022 yılında asgari ücrete yapılan zam ile birlikte 2 bin 706 liraya yükseltildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@