15 İlde Özelleştirme Kararları Resmi Gazete İle Yayımlandı, Cumhurbaşkanı Erdoğan Tüm İtirazları Reddetti!

Aralarında Ankara, İstanbul ve İzmir'in de yer aldığı 15 ilde Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile İlgili Kararlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak 10 Temmuz 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlandı. Yeni özelleştirme listesi haberimizde!

EMLAK HABERLERİ 10.07.2021 - 09:08 10.07.2021 - 09:08 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile İlgili Kararlar, 10 Temmuz 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi. İmzalanan kararlar kapsamında aralarında  Ankara, İstanbul ve İzmir'in de yer aldığı 15 ilde özelleştirme hakkında kritik kararlar alınmış oldu. 

Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı olan Gökçebel Mahallesi sınırları içerisinde yer alan taşınmaz için alınan uygulama imar planı değişikliği talepleri de karara bağlandı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan askı süresinde yapılan itirazların tamamının reddedilmesine karar verdi ve halihazır harita üzerine hazırlanan nazım imar planı ile uygulama imar planını onayladı. İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan yeni özelleştirme kararları listesi;

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN TARAFINDAN İMZALANAN 4258 SAYILI ÖZELLEŞTİRME KARARI İLE İTİRAZLAR REDDEDİLDİ! 

Mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı olan ve özelleştirme kapsamına alınan Muğla ili, Bodrum ilçesi, Gökçebel Mahallesi sınırları içerisinde yer alan taşınmaz için Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca hazırlanan imar planı değişiklikleri askıya çıkarılmıştı. Süreçte söz konusu taşınmaz için son karar ilan edildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan 4258 sayılı özelleştirme kararı kapsamında askı sürecinde yapılan tüm itirazlar reddedildi ve halihazır harita üzerine hazırlanan nazım imar planı ile uygulama imar planını onaylandı ve kararın gereklerini yerine getirme görevi Özelleştirme İdaresi Başkanlığına verildi. 

ÖZELLEŞTİRME KAPSAMINA ALINAN TAŞINMAZLARIN İMAR PLANLARI DEĞİŞİKLİĞİ YAPILDI

Söz konusu kararlar kapsamında özelleştirme kapsamına alınmasına karar verilen çok sayıda taşınmaz için de imar planı ve nazım imar planı değişikliği talepleri de onaylandı. Bu kapsamda özelleştirme kapsamına alınan Ankara ili, Çankaya İlçesi, Çayyolu Mahallesi ve Alacaatlı Mahallesi sınırları içerisinde yer alan taşınmazlar, Aydın ili, Didim ilçesi Çamlık Mahallesi sınırları içerisinde yer alan taşınmaz, Eskişehir ili, Tepebaşı ilçesi, Yukarısöğütözü Mahallesi sınırları içerisinde yer alan taşınmazlar için alınan nazım imar planı ve imar planı değişiklikleri hakkındaki nihai kararlar da ilan edilmiş oldu. 

YENİ ÖZELLEŞTİRME KARARLARI AÇIKLANDI! ÖZELLEŞTİRME KAPSAMINA ALINAN YENİ TAŞINMAZ LİSTESİ

ÖZELLEŞTİRME KARARLARININ PDF LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan karar kapsamında özelleştirme kapsamına alınan yeni taşınmazların listesi de yayımlandı. Çok sayıda ilde yer alan taşınmazlar satış, kiralama, işletme hakkının verilmesi, gelir ortaklığı modeli, kat karşılığ inşaat yapma izni gibi farklı yöntemler kullanılarak özelleştirilecek. Söz konusu özelleştirme kararları 31 Aralık 2025 tarihine kadar tamamlanacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@