15 Ocak Tarihli Atama Kararnamesi Resmi Gazete'de Yayımlandı! İşte Görevden Alınan ve Yeni Atanan İsimler

Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar, 15 Ocak 2022 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı, Atama Kararnamesi ile görevden alınan ve yeni atanan isimler kimler?

Gündem 15.01.2022 - 01:33 15.01.2022 - 01:33 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar, 15 Ocak 2022 Tarihli ve 31720 Sayılı Resmî Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yürürlüğe giren yeni kararlar kapsamında Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü bünyesinde yeni atama kararları ve görevden alma kararları duyurulmuş oldu. 

Özellikle de Strateji ve Bütçe Başkanlığı bünyesinde yapılan genel müdür atamaları dikkat çekerken kararname ile görevinden alınan tek isim ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş müfettişi pozisyonunda görev alan Recep Güner oldu. 

15 OCAK 2022 TARİHLİ ATAMA KARARLARI! 

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Osman Nuri ERDEM, Plan ve Programlar Genel Müdürlüğüne Esra Güler Ekonomik Modelleme ve Konjonktür Değerlendirme Genel Müdürlüğüne atanmıştır.

15 aralık atama kararnamesi 1

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Sektörler ve Kamu Yatırımları Genel Müdürlüğüne, Nebi ÇELİK, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Mehmet AYDIN, Sektörler ve Kamu Yatırımları Genel Müdür Yardımcılığına ise Çağatay Emrah ÖNGÜT atanmıştır.

15 aralık atama kararnamesi 2

15 aralık atama kararnamesi 3

 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Baş müfettişliğine Müfettiş Mehmet KONCA atanmıştır. iş Müfettişi Recep GÜNER, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevinden alınmıştır. 

233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Çay İşletmeleri Genel Müdrülüğü yönetim kurulu üyeliğine Zekai Karaoğlu atanmıştır. 

15 aralık atama kararnamesi 4

Yine aynı kararname kapsamında  Çay İşletmeleri Genel Müdrülüğü yönetim kurulu üyeliğine atanan bir diğer isimde Erdinç Hatinoğlu oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@