1.5 Saatlik Görüşme İddiası! Süleyman Soylu'nun Yerine Faruk Çelik Mi İçişleri Bakanı Olacak?

İçişleri Bakanlığı makamında değişiklik yapılacağı iddiası gündemde yer aldı. Süleyman Soylu'nun yerine konuşulan isim ise Faruk Çelik oldu. İşte söz konusu iddiaya dair gündemde yer alanlar.

1.5 Saatlik Görüşme İddiası! Süleyman Soylu'nun Yerine Faruk Çelik Mi İçişleri Bakanı Olacak?

İçişleri Bakanlığı makamında değişiklik olacağına dair iddialar siyaset gündeminde yer almaya devam ediyor. Siyaset dünyasını hareketlendiren son iddia ise Faruk Çelik ismi oldu. İşte Milli Gazete'de yer alan haberin detayları.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GÖREVİNDE DEĞİŞİKLİK Mİ OLACAK?

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının yeniden ertelenmesine dair kararın ardından, kabinede değişiklik olacağı iddiaları daha yüksek sesle konuşulmaya başlandı. Kulislerde kabinede değişiklik olacağına dair fısıltılar artarken bu iddiaları güçlendiren başka bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz hafta sonunda AK Parti 24. Dönem Şanlıurfa Milletvekilli Faruk Çelik ile bir araya geldi.

Çelik ile 1.5 saatlik bir görüşme gerçekleştirildiği öğrenilirken bazı iddilar gündeme geldi. Geçmiş yıllarda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Devlet Bakanlığı ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevlerini yürüten Faruk Çelik'in kabinede yer alacağı iddia edildi. En çok konuşulan iddia ise Çelik’in danışman ekibine İçişleri Bakanlığı için hazır olmaları yönünde haber geldiği oldu.

SÜLEYMAN SOYLU'YA FARKLI BİR GÖREV

Milli Gazete'de yer alan haberde ayrıca Süleyman Soylu'ya kabine değişikliği olması durumunda farklı bir görev verilebileceği ifade edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP) Lideri Devlet Bahçeli’nin desteği nedeniyle Süleyman Soylu'ya farklı bir görev vereceği yazıda yer aldı.

4 Yeni Bakanlık

Söz konusu haberde ayrıca 4 yeni bakanlık kurulabileceği ifade edildi. Bu bakanlıkların Göç ve Uyum Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı’nın bölünmesi ve 2 yeni bakanlık kurulması bunların yanında ise Kalkınma ve Yatırım Bakanlığı şeklinde olabileceği öngörüldü.

SONRAKİ HABER