15 Şubat 2022 Memur Maaş Bordrosu Yayınlandı! Hazine Ve Maliye Bakanlığı E-Bordro Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hazine ve Maliye Bakanlığı memurlar için Şubat 2022 maaş bordrosunu e-devlet üzerinden yayınladı. 2022 Şubat memur maaş bordrosu e-devlet sorgulaması nasıl yapılır?

Finans 14.02.2022 - 02:53 14.02.2022 - 02:53 Engin Uzunoğlu

Hazine ve Maliye Bakanlığı kamu personelleri için 15 Şubat 2022 tarihli maaş bordrolarını e-devlet sistemi üzerinden yayınladı. Memurların Şubat ayında ne kadar maaş alacakları maaş bordrolarının yayınlanmasıyla beraber netleşmiş oldu. Memurların Şubat 2022 maaşları ne kadar oldu? Memur maaş bordroları e-devlet sorgulaması nasıl yapılır?

MEMUR MAAŞLARINDA ŞUBAT AYINDA KESİNTİ VAR MI?

Memurların Şubat maaşlarına dair ayrıntılar belli oldu. Memurlar Ocak ayında yüzde 30,95 oranında maaş zammı almışlardı. Ayrıca memurlara yine Ocak ayında 14 günlük maaş farkı ile sendika üyesi kamu personellerine de toplu sözleşme ikramiyesi ödemeleri yapılmıştı. 15 Şubat için yayınlanan memur maaş bordrosunda ise sendika üyesi memurların ocak ayında aldıkları toplu sözleşme ikramiyesi yer almadığı için bir önceki aya göre 498 TL'lik kesinti meydana geldiği görüldü. 

E-DEVLET MEMUR MAAŞ BORDROSU SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Memurlar için 15 Şubat 2022 tarihli maaş bordrolarının yayınlanmasının ardından çok sayıda memur bu ay alacakları maaşlara dair detayları merak etmeye başladılar. Memurların maaşlarındaki ayrıntılı rakamların görülebildiği maaş bordrolarının sorgulama işlemlerinin nasıl yapılabileceği öğrenilmek isteniyor.

Memur maaş bordrosu sorgulaması yapmak isteyen memurların e-devlet sistemine giriş yapmaları gerekiyor. Ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın hizmetleri arasında bulunan Hazine ve Maliye Bakanlığı e-bordro hizmetine tıklanması gerekiyor. Açılan ekranda ise E-Bordro Sorgulama hizmetine erişilebiliyor. Burada Ay ve yıl sekmelerini seçerek bordro sorgulama yapılabiliyor. Şubat ayının bordrosuna ise bu şekilde erişim sağlanabiliyor.

bordro sorgulama

Türkiye'de kamu personeli memurların bordroları her ayın 14'ünde Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanıyor. Memurlar belirtilen sistemle bordro sorgulamalarını gerçekleştirebiliyorlar. Hazine ve Maliye Bakanlığı bir başka şekilde bordrolara erişime imkan tanımıyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@