15 Temmuz İstiklal Ilgaz Tüneli 1 Milyon 25 Bin Aracın Geçişini Sağladı

Özellikle de kış mevsiminde sürücülere geçit vermeyen Ilgaz Dağı için yapılan Ilgaz Tüneli 1 milyon 25 bin araç sahibine güvenli ulaşım hizmeti verdi.

Emlak Haberleri 23.01.2019 - 18:00 15.07.2021 - 00:17 Serhat Karaman

Özellikle de kış mevsiminde sürücülere geçit vermeyen Ilgaz Dağı için yapılan Ilgaz Tüneli 1 milyon 25 bin araç sahibine güvenli ulaşım hizmeti verdi.

Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, İç Anadolu'yu Batı Karadeniz'e bağlayan tüneli geçen yıl 1 milyon 25 bin 614 araç sürücüsü kullandı.2016 Yılında Hizmete Giren Tünel 35 Dakikalık Mesafeyi 7 Dakikaya DüşürdüÖzellikle de kış mevsiminde sıklıkla kaza haberleri ile gündeme gelen Ilgaz Dağı için yapılan Ilgaz Tüneli 16,8 kilometrelik Ilgaz Dağı yolunun uzunluğu 5,4 kilometre kısalarak 11,4 kilometreye düşerken ulaşımda 35 dakikadan 7 dakikaya düştü. Ilgaz Tüneli Hem Şehre Hem Sürücülere Kolaylık Sağlıyor! Tünel hakkında açıklamada bulunan Kastamonu Turizm ve Otelciler Derneği Başkanı Serkan Mütevelli "Ankara ile olan bağlantımızın sürekli ve kesintisiz olmasını sağlıyor. Daha önce olumsuz hava koşulları nedeniyle çok defa dağ yolu kapanıyordu. Artık böyle bir sorunumuz kalmadı. Bu durum bize turist sayısında önemli bir artış olarak yansıyor." dedi.Tüneli kullanan sürücülerden biri olan taksici esnafı Necati Keçeci de tünelin kendilerine büyük kolaylık sağladığını söyleyerek "Tünel yapılmadan önce Ilgaz Dağı'nın korkusunu çekiyorduk. Şu anda Ilgaz Dağı'nda bir metre kar var. Tünelden geçtiğimiz için sıkıntı yaşamıyoruz" diye konuştu.Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@