15 Temmuz Resmi Tatil Mi, Tapu Daireleri Açık Mı, Bayram Tatili Ne Zaman Başlayacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün kabine toplantısı sonrası yapılan ulusa sesleniş konuşması ile merak edilen Kurban Bayramı tatili kararı ilan edildi. Kurban Bayramı 9 gün oldu. Peki, 15 Temmuz 2021 Perşembe günü resmi tatil mi, tapu daireleri Perşembe günü açık mı, çalışıyor mu, bayram tatili ne zaman başlayacak, tapu ne zaman açılacak, bayramda konut satışı yapılır mı?

EMLAK HABERLERİ 13.07.2021 - 08:35 13.07.2021 - 08:35 Emlak 365

Milyonlarca kişinin beklediği bayram tatili açıklaması dün gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Yapılan açıklama ile Kurban Bayramı tatili 9 gün olarak ilan edilirken beklendiği üzere 16 Temmuz 2021 Cuma günü bayrama ilave edilmedi. 

15 TEMMUZ RESMİ TATİL Mİ, 15 TEMMUZ'DA TAPU DAİRELERİ, BANKALAR, PTT,  KARGOLAR AÇIK MI, ÇALIŞIYOR MU?

15 Temmuz bu sene Perşembe gününe gelirken açıklanan 2021 yılı resmi tatil günleri takvimi içerisinde yer almaktadır. Hatırlanacağı üzere 15 Temmuz günü yaşanan olayların hatırlanması ve şehitlerin anılması amacı ile 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü olarak anma günü ilan edilmişti. 

15 Temmuz resmi tatil olarak yer alırken bu nedenle tüm resmi kurumlar, bankalar, PTT ve kargolar kapalı olacak. Perşembe günü tapu daireleri kapalı olacak, açılmayacak. 16 Temmuz Cuma günü ise yine mesai saati başlangıcı ile beraber tapu daireleri hizmet vermeye başlayacak. 

BAYRAM TATİLİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK, KURBAN BAYRAMINDA KONUT SATIŞI YAPILIR MI, AREFE GÜNÜ TAPU AÇIK MI, TAPU DAİRELERİ NE ZAMAN AÇILACAK?

2021 yılı için Kurban Bayramı tatili 9 gün olarak belirlenirken Kurban Bayramı tatili 19 Temmuz 2021 Pazartesi günü Arefe günü ile beraber başlayacak. Devlet memurları o gün idari izinli sayılacak ve tüm resmi kurumlar bu nedenle kapalı olacak. Arefe günü idari izin kararı çıktığı için tapu daireleri kapalı olacak ve yarım gün çalışma yapılmayacak. 

Tapu daireleri 16 Temmuz 2021 Cuma günü çalışmalarını yaptıktan sonra 9 günlük resmi bayram tatili başlayacak. Ardından 9 günlük bayram tatili başlayacak ve 26 Temmuz 2021 Pazartesi gününe kadar tüm resmi kurumların olduğu gibi tapu daireleri de kapalı olacak.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@