15 Temmuz Şehitler Otogarı İBB Meclis Kararı İle İSPARK'a Devredildi

Bugün toplanan İBB Meclisi beklenen kritik kararı açıkladı. Karar sonrası 15 Temmuz Şehitler Otogarı İSPARK'a devredildi. Detaylar haberimizde!

EMLAK HABERLERİ 11.07.2019 - 21:00 15.07.2021 - 00:15 SERHATMEDYA

Bugün toplanan İBB Meclisi beklenen kritik kararı açıkladı. Karar sonrası 15 Temmuz Şehitler Otogarı İSPARK'a devredildi. Detaylar haberimizde!

Bayrampaşa'da yer alan 15 Temmuz Şehitler Otogarı hakkında beklenen karar açıklandı. Bugün gerçekleştirilen İBB meclis toplantısı ile sık sık tartışma konusu olarak gündeme gelen otogarın akıbeti de belirlenmiş oldu. 15 Temmuz Şehitler Otogarı İSPARK'a Devredildi! Son dönemde sık sık gerek fiziki yetersizliği gerekse de alt katlardaki güvenlik zaafiyeti ve fizik şartların yetersizliğ gibi konularla gündeme gelen 15 Temmuz Şehitler Otogarı bugün İBB meclisinde alınan karar ile beklendiği üere İSPARK'a devredidi. Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ilk kez başkanlık ettiği İBB meclis toplantısında da 15 Temmuz Şehitler Otogarı meclis gündemine gelmişti. İlk toplantıda 39 farklı teklif sunulmuş, sunulan tekliflerin arasında Emlak Müdürlüğü tarafından yapılan Büyük İstanbul Otogarı otopark işletmeciliğinin İSPARK A.Ş.'ye devredilmesi teklifi 38. sırada yer almıştı.Otogarın 25 yıllık işletme süresi 4 Mayıs tarihinde dolmuş, otogarı işleten Avrasya Terminal İşletmeleri'nin sözleşmesi sona ermişti. 15 Temmuz Şehitler Otogarı 20 dakikaya kadar ücretsiz olmasına rağmen ücret tahsil edilmesiyle sık sık gündeme geliyordu.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@