15 Yaş Altı Çocuğu Olanlara İŞKUR Müjdesi! Günlük 110 TL Para Almak İçin Başvuru Şartları Neler?

İŞKUR ülkemizde istihdamın arttırılması ve vatandaşları meslek sahibi olmasını teşvik etmek için çalışmalarını sürdürüyor. İşte Anne projesi ile eğitimlere katılan annelere aylık 3.300 TL ödeniyor!

Finans 28.10.2021 - 16:38 28.10.2021 - 16:40 Gülcan Özer

İstihdamın desteklenmesi ve korunması amacı ile İŞKUR yeni programlar açıklamaya devam ederken bu projelerden biri de İşte Anne projesi olarak öne çıkıyor. 15 yaşından küçük çocuğu olan annelerin yararlanabildikleri programda düzenlenen eğitimlere katılan anneler hem meslek sahibi oluyor hem de günlük 110 TL aylık 3.300 TL maaş alabiliyor. 

15 YAŞ ALTINDA ÇOCUĞU OLANLARA İŞKUR ÖDÜYOR! 

İŞKUR İşte Anne projesi kapsamında 15 yaş altında çocuğu olanlara günlük 110 TL para ödemesi yapıyor. 3.300 TL maaş almak isteyen kişilerin İŞKUR tarafından açıklanan meslek edindirme kurslarına başvuru yapmaları yeterli oluyor. Aranılan şartları taşıyan kişiler hem meslek sahibi oluyor hem de günlük 110 TL cep harçlığı kazanıyor. 

 İŞKUR İŞTE ANNE PROJESİ İÇİN BAŞVURU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

İŞKUR meslek edindirme kursları arasında yer alan İşte Anne projesi için başvuru yapmak isteyen kişiler işbaşı eğitim programı adı ile anılan bu kurslara başvurularını internet üzerinden ya da 81 ilde yer alan İŞKUR şubeleri üzerinden yapabiliyorlar. 

işkur meslek kursları

İŞKUR MESLEKİ EĞİTİM KURSU BAŞVURU ŞARTLARI NELER, İŞTE ANNE PROJESİNE KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İŞKUR'a kayıtlı olmak, 

İşsiz olmak, 

15 yaşını tamamlamış olmak, 

Kurs için yapılacak başvuruda aranılan mesleki şartlara haiz olmak, 

Daha önce aynı meslek için açılan İŞKUR kursuna katılmamış olmak, 

İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmak,

Emekli ya da aktif çalışan olmamak, 

Kurslara katılım yasağı bulunmamak. 

işkur kurs parası ne kadar

İŞKUR MESLEK KURSLARINA KATILAN KİŞİLERE PARA ÖDÜYOR MU, KAÇ TL VERİYOR?

İşte Anne Projesi kapsamında 0-15 yaş arasında çocuğu olan annelere İŞKUR üzerinden günlük zaruri harcamaları için istihdam garantili meslek edindirme kursları için günlük 110 TL ödeme yapılmaktadır. Geleneksel mesleklerde mesleki eğitim kurslarına katılan kişilere günlük 45 TL ödenirken İstihdam garantisiz mesleki eğitim kurslarına katılan kişilere ise İŞKUR günlük 35 TL zaruri gider ödemesi yapmaktadır. 

Zaruri gider ödemeleri yol parası ve yemek parası gibi giderleri kapsamakta olup bu tutarların ödenmesinin amacı kurslara katılan kişilerin bu tip giderler nedeni ile katılımlarının zora girmesini engellemek ve kurslara katılımın teşvik edilmesidir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@