15 Yıl Vade Veriliyor! Peşinat Ödemeden Sadece Kredi Taksitiyle Ev Alma Fırsatı

Kendi evini almak isteyenler için bankaların yüzde 100 konut kredisi kampanyası var. Ancak kullanımı için kredi başvurusu yapacakların sağlamaları gereken şartlar var.

Finans 11.11.2021 - 09:27 11.11.2021 - 09:27 Mustafa KARAGÖZ

Konut kredisi ile ev almak isteyenler için farklı seçenekler mevcut. Bu seçeneklerden birisi de hiçbir peşinat ödemesi olmadan sadece kredi taksiti ile ev almak. Bankaların yüzde 100 konut kredisi olarak tanımlandırdıkları sistem ile ev almak isteyeceklerin bilmeleri gereken detaylar. 

YÜZDE 100 KONUT KREDİSİ SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?

Yüzde 100 konut sisteminde müşterilerin krediye uygun olmaları durumunda, alınacak evin tamamı için konut kredisi limiti sağlanır. 

Bankalar sağladıkları krediler için ister 60 ay, ister 120 ay bankadan bankaya değişmek üzere isterlerse de 180 ay vade olanakları sunular. Müşteriler alacakları evleri belirlerler ardından bankaya başvuruda bulunurlar. Son işlem olarak kredi onayı ile birlikte banka müşteri adına evi alır. 

Evin alınmasının ardından müşteriye istediği vade sürecinde bir ödeme planı oluşturulur. Müşteriler her ay taksitle konut kredisi taksitini ödeyerek ev sahibi olurlar. 

KİMLER BU KREDİDEN FAYDALANIR?

Yüzde 100 konut kredisi kullanımlarında bankaların sıkı kuralları bulunuyor. 

Öncelikle kredi kullanacak kişinin mutlaka ek bir teminat sunması gerek. Alınacak olan konut ilk teminat olacak ancak peşinat ödenmediğinden dolayı bankanın kabul edeceği ikinci bir teminat sunulacak. İkinci teminat genellikle ev yada arsa, arazi gibi taşınmazlar olabilir. 

Ek teminatın yanında müşterilerin aylık gelirlerinin de konut kredisi kullanımına uygun olması gerekir. 

HANGİ BANKALAR VERİYOR?

QNB Finansbank'ın yüzde 100 konut kredisi olanağı bulunuyor. Banka müşterilerine 120 ay yada 180 ay vadeli ödeme seçenekleri sunuyor. Faiz oranı ise standart faiz oranı üzerinden kişiye özel olarak belirleniyor. Garanti BBVA'nın da yüzde 100 peşinatsız konut kredisi var. Ayrrıca Garanti BBVA müşterilerine 240 ay vade olanağı da sağlıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@