150 Bin TL Konut Kredisi Akbank'tan Çekilirse Ayda Ne Kadar Taksit Ödenir?

Konut kredisi çekmek isteyenler hangi faizlerle finansman desteği alabileceklerini araştırıyorlar. Akbank konut kredisi çekmek isteyen müşterilere özel imkanlar sağlamayı sürdürüyor.

Finans 06.04.2022 - 01:25 06.04.2022 - 01:25 Engin Uzunoğlu

Konut fiyatlarında meydana gelen artışlardan dolayı konut kredileri her zamankinden çok daha önemli hale geldi. Bundan dolayı ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar bankalardan konut kredisi çekerek bu isteklerini yerine getirebiliyorlar. Ancak konut kredisi maliyetleri insanları bu finansman desteğini alırken oldukça detaylı araştırmaya sevk ediyor. Akbank ise özel bankalar içerisinde uygun maliyetle konut kredisi veren bankalar içerisinde yer alıyor. Peki Akbank müşterileri konut kredisi çekerken hangi imkanları elde edebiliyorlar. Akbank'ın konut kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir? 

AKBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI ŞARTLARI NELERDİR?

Akbank'tan konut kredisi çekmek isteyen müşterilere uygulanan şartların neler olduğu merak ediliyor. Müşteriler Akbank'tan konut kredisi çekerken müşterilere uygulanan faiz oranının aylık yüzde 1,92 olduğu bildirildi. Bu faiz oranı şu anda özel bankalar ilçesinde en düşük seviyelerden birisi oluyor. Bu imkanı değerlendiren müşteriler cazip seçeneklerle ev sahibi olma fırsatı elde ediyorlar. 

Akbank tarafından müşterilere verilen konut kredisinde 120 aya kadar vadelendirme yapılıyor. 10 yıllık vadeye yayılan konut kredisi borcu daha ödenebilir seviyelerde olabiliyor. Bundan dolayı da uzun vadeler konut kredilerinde çok daha fazla tercih ediliyor. 10 yıl boyunca devam eden taksit ödemeleri müşterilerin bütçelerini fazla yormuyor. İnsanlar hem ev sahibi oluyorlar hem de bütçelerini zorlamadan ödemelerini gerçekleştirebiliyorlar. 

Akbank'tan konut kredisi çekmek isteyen müşterilere özel imkanlar da sağlanıyor. Her müşterinin gelir durumu ve kazanç dönemleri aynı olmayabiliyor. Bu noktada Akbank özel ödeme planlşarını müşterilere sunabiliyor. Dileyen müşteriler aylık eşit taksitli olarak konut kredisi geri ödeme planını tercih edebiliyorlar. Ancak dileyen müşteriler de ara ödeme yapabilecekleri bir ödeme planını tercih edip aylık taksitleri daha düşük seviyelerde tutabiliyorlar. Bu konuda karar tamamen müşterinin inisiyatifine bırakılıyor. 

150 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI!

akbank 150 bin tl konut kredisi maliyet hesaplaması

Akbank'tan konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,92 oranında kredi faizi uygulandığı bildirildi. Bu faiz oranı ile 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi çekilmesi halinde müşteriler bankaya her ay 3.207 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 386.909 TL olarak hesaplanıyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@