150 Bin TL Konut Kredisi Çekmek İstiyorum Diyenlere Akbank Kaç TL Aylık Taksit Hesabı Çıkarıyor?

Konut kredisi çekerek ev satın almak isteyenler Akbank'ın müşterilere sağladığı imkanları merak ediyorlar. Akbank aylık yüzde kaç faizle konut kredisi veriyor?

Finans 23.02.2022 - 22:02 23.02.2022 - 22:02 Engin Uzunoğlu

Ev sahibi olmak isteyenler yüksek fiyatlardan dolayı oldukça zor bir süreçte önemli bir karar vermek durumunda kalıyorlar. Bir yandan yükselen konut fiyatları diğer taraftan ise konut kredisi kampanyalarının zorlayan faizleri ciddi maliyetleri beraberinde getiriyor. Ancak ilerleyen aylarda konut fiyatlarının çok daha fazla artmasına dair uzman beklentileri vatandaşları acele bir şekilde karar almayla karşı karşıya bırakıyor. Bu piyasa ortamında konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyenlere en uygun kredi imkanını sağlayan özel banka ise Akbank oluyor. Akbank konut kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir? 

AKBANK'TAN KONUT KREDİSİ ÇEKENLERE HANGİ İMKANLAR SAĞLANIYOR?

Akbank'tan konut kredisi çekenlere bazı imkanlar sağlanabiliyor. Öncelikle diğer özel bankalara kıyasla daha düşük bir faiz oranı ile müşteriler konut kredisi çekebiliyorlar. Bu şekilde kredi maliyetinde bir miktar azalma sağlanabiliyor. Bunun yanında müşterilere kişisel bütçelerine göre ödeme planları hazırlayabilme imkanları da sağlanıyor. Müşteriler kendi gelir durumlarına göre en uygun ödeme planını seçerek konut kredisi geri ödemelerini düzenli bir şekilde yapabiliyorlar.

10 YILDA GERİ ÖDEME İMKANI

Akbank'ın konut kredisi kampanyası kapsamında müşterilere 10 yıllık vade imkanı da sağlanıyor. Müşteriler ev satın almak için kendilerine gereken krediyi 120 aylık taksit planı dahilinde geri ödeyebiliyorlar. Bu şekilde ev satın alabilmenin yolları da açılmış oluyor. Akbank müşterileri hayalini kurdukları evleri bu şekilde satın alırken kredi taksitlerinde de ödeme zorluğunu şiddetli bir şekilde yaşamamış oluyorlar. 

150 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

akbank konut kredisi maliyet hesaplaması-2

Akbank'tan konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,96 oranında kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi kullananlar vade süresince bankaya her ay 3.257 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 392.884 TL şeklinde hesaplanıyor. 

AKBANK KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR VE ONAY NASIL ALINIR?

Akbank'tan konut kredisi çekmek isteyen müşteriler kredi başvurusunu banka şubelerinden yapabiliyorlar. Ön onayın alınmasının ardından ekspertiz süreci başlatılıyor. Bu sürecin ardından ise kredinin onaylandırılıp kullandırılması aşamasına geçiliyor. Tüm bu aşamalarda olumsuzluk bulunmaması durumunda kredi kullandırımı konusunda herhangi bir engelle karşılaşılmıyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@