150 Bin TL Taşıt Kredisinin 4 Yıllık Toplam Faiz Maliyeti Halkbank'ta Kaç TL'dir?

Otomobil satın almak için taşıt kredisi imkanlarını araştıranlara en avantajlı fırsatı Halkbank sunuyor. Halkbank'tan 150 Bin TL taşıt kredisi kullanılırsa ne kadar faiz ödemesi yapılıyor?

Finans 14.06.2022 - 23:32 14.06.2022 - 23:32 Engin Uzunoğlu

Otomobil satın alırken ihtiyaç duyulan finansman genellikle bankalardan taşıt kredisi çekilerek elde edilebiliyor. Son dönemlerde araç fiyatlarına gelen zamlarla beraber araba satın alacak olanlar taşıt kredisi kullanmadan bu gerçekleştiremiyorlar. Ancak kullanılan taşıt kredilerinin de belirli bir maliyeti oluyor. Bankalardan taşıt kredisi çekecek olanlar kullandıkları krediler için bankadan bankaya değişen oranlarda faiz ödemesi yapıyorlar. gerek maliyeti gerekse de diğer imkanları açısından son ayların en avantajlı taşıt kredisi kampanyasını Halkbank düzenliyor. Peki Halkbank'ın taşıt kredisi kampanyasının avantajları nelerdir? 

HALKBANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASININ KOŞULLARI

Halkbank müşterileri taşıt kredisi çekerek hayalini kurdukları otomobillere sahip olabiliyorlar. Üstelik bu kullanılan kredi için olabilecek en düşük maliyet ile karşılaşılıyor. Halkbank'ın taşıt kredisi kampanyası kapsamında müşterilere sağladığı finansman imkanında aylık faiz oranı yüzde 1,59 olarak uygulanıyor. Bu faiz oranı diğer bankaların taşıt kredisi maliyetleri ile karşılaştırıldığında başlı başına bir avantaj olduğu görülüyor.

Halkbank müşterileri 48 aya kadar vade ile taşıt kredisi kullanabiliyorlar. Bu kapsamda bazı sınırlamalar uygulanıyor. BDDK'nın tüm bankaları zorunlu tutuuğu bu uygulama ile değeri 400 Bin TL'ye kadar olan otomobiller için yüzde 70 kredilerndirme ve 48 aya kadar vade, değeri 400 Bin TL ile 800 Bin TL arasında olan otomobiller için yüzde 50 kredilendirme ve 36 aya kadar vade, değeri 800 Bin TL ile 1,2 Milyon TL arasında olan otomobiller için yüzde 30 kredilendirme ve 24 aya kadar vade, değeri 1,2 Milyon TL ile 2 Milyon TL arasında olan otomobiller için yüzde 20 kredilendirme ve 12 aya kadar vade uygulanıyor. 

Halkbank müşterileri taşıt kredisi kullanmaları durumunda dilerlerse kredinin ilk 2 taksit ödemesini erteleyebiliyorlar. Müşteriler ilk 2 ay herhangi bir ödeme yapmıyorlar. Ardından kredi taksitlerini ödemeye başlıyorlar. Bu şekilde kredi geri ödemelerinde 2 aylık bir hazırlık dönemi fırsatı elde edebiliyorlar.

150 BİN TL TAŞIT KREDİSİ FAİZ MALİYETİ NE KADARDIR?

150 bin tl taşıt kredisi faiz maliyeti-1

Halkbank'tan taşıt kredisi kullananlara banka tarafından aylık yüzde 1,59 oranında faiz uygulanıyor. 48 ay vadeli 150 Bin TL taşıt kredisi kullananlar bankaya her ay 4.877 TL kredi taksiti öderler. Bu kullanılan kredinin toplam maliyeti ise 234.136 TL oluyor. Bu krediyi çekenler 48 aylık vadede bankaya toplam 84 Bin TL faiz ödemesi yapıyorlar. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@