151 İlan Listede! İcradan Satılık 2. El Binek Arabalar Ağustos Sonu Fiyat Tablosu

İcra kapsamında yer alan ve ilgili kurumlar tarafından satışa çıkarıldı. icradan satılık araçlar nasıl alınır? Nasıl teklif verilir? Fiyat tablosuna nasıl ulaşılır? İşte tüm bilinmesi gerekenler.

151 İlan Listede! İcradan Satılık 2. El Binek Arabalar Ağustos Sonu Fiyat Tablosu

26 Ağustos - 1 Eylül icradan satılık araçlar listesi yayımlandı. Farklı marka ve modelde yer alan toplam 151 araç satışa çıkarıldı. İcradan araba almak isteyenler için neler yapılması gerektiğini tüm ayrıntıları ile tek tek aktarıyoruz.

İCRADAN SATILIK ARAÇLAR NASIL SATILIR?

İcra kapsamında satışa çıkarılan araçlar iki aşamalı ihale usulü ile satılır. İsteyenler tekliflerini internet üzerinden verebilirler. Satış süreci şöyle işler.

İlk işlem olarak kurumlar icra kapsamında yer alan araca dair duyuru yayımlarlar. Resmi İlan Portalı üzerinden de yayımlanan duyurular kapsamında araca dair çok sayıda bilgi verilir. Aracın markası, modeli, kaza raporu tüm detaylar duyuruda yer alır. Duyuruda ayrıca araç için belirlenen muhammen fiyatlar da açıklanır.

Vatandaşlar ilan edilen muhammen bedeller üzerinden kendi tekliflerini sunarlar. Teklifin belli bir seviyeye gelmesi durumunda araç satılır. Ancak teklif çok düşük seviyelerde kalırsa araçlar ikinci defa ihaleye çıkarılır.

İcradan satış araç listelerinde; araş satış işlemlerine dair "Birinci artırmanın aşağıda belirtilen gün, saat ve yerde yapılacağı ve o gün kıymetlerinin %50'sine istekli bulunmadığı taktirde, yine aşağıda belirtilen gün, saat ve aynı yerde 2. artırmanın yapılarak satılacağı;" açıklaması yer aldı.

İCRADAN SATILIK ARAÇ NASIL ALINIR?

İcradan satılık araç almak için tüm ilanları inceleyenler kendilerine uygun bir araç bulduklarında, internet üzerinden ihaleye katılma başvurusunda bulunacaklar.

Başvuru işlemlerini tamamlayanlar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecekler. İlgili araç için birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden başlamak üzere ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecek.

ALMADAN ÖNCE ARAÇLARI GÖRMEK İSTEYENLER

Almadan önce araçları görmek isteyenler hangi kurum satış ilanı yayımlamışsa o kurumun açıkladığı adresten araç mesai saatleri içinde görüşebilecek.

GÜNCEL ARAÇ SATIŞ LİSTESİNİN BİR KISMI

icradan satılık araç 4icradan satılık araç 3icradan satılık araç 2icradan satılık araç 1

TÜM İLANLARI İNCELEMEK İÇİN

Tüm ilanları incelemek, kurumların ilan ettikleri fiyatları görmek ve ihale için gerekli diğer ayrıntıları öğrenmek için Basın İlan Kurumu - Resmi İlan Portalını (ilan gov.tr) ziyarek edebilirsiniz. Halen başvuru süreci devam eden tüm duyurular ve başvuru esasları yayımlanmış durumda.

SONRAKİ HABER