16 Eylül HSK Atama ve Terfi Kararları Resmi Gazete'de Yayımlandı

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında HSK kararları yayımlandı. HSK listesinde 29 hakim, 11 savcı ve 4 idari yargı hakimi için verilen kararlar yer aldı. İşte o liste.

Gündem 16.09.2021 - 10:03 16.09.2021 - 10:08 Mustafa KARAGÖZ

16 Eylül 2021 Tarihli ve 31600 Sayılı Resmî Gazete'de "Hakimler ve Savcılar Kurulu Kararları" yayımlandı. Söz konusu karar kapsamında birinci dereceye yükselen ve 31 Ağustos 2021 tarihi itibarıyla birinci sınıfa ayrılma incelemesine tabi tutulacak adli yargı hakim, cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı hakimler ilan edildi. 

16 EYLÜL HSK KARARLARI RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

Hâkimler ve Savcılar Kuruluna Ait Kararlar adıyla ilan edilen karar kapsamında 29 hakim, 11 savcı ve 4 idari yargı hakiminin ismi listede yer aldı. Ancak Resmi Gazete'de ilan edilen listede Ağustos 2021'de birinci dereceye yükselme incelemesine girecek olanlar yer almadı. 

Bunun dışında kalan ve birinci dereceye yükseldikleri ve sürelerini bitirdikleri halde listede isimlerini göremeyenler HSK'ya yazılı başvuru yapacaklar. Bu kişiler ilan edilen kararın yayımlanmasından sonraki 30 gün içinde HSK'ya başvuru yaparak kendi durumları hakkında bilgi isteyebilecekler. 

Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun ilan edilen diğer bir kararında ise 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu'nun 21. maddesine göre, 2 yıllık yükselme sürelerini aldıkları aylıkta Ağustos 2021 dönemi sonuna kadar bitiren adli yargı hakim, cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin adlarının bulunduğu listeler de yayımlandı.

HSK tarafından açıklanan ikinci listede de ismi olmayanlar yine kararın açıklanmasından sonraki 30 gün içinde başvuruda bulunabilir ve kendi durumları hakkında sorgulama yapabilirler. 

HSK Listesine ulaşmak için TIKLAYINIZ

Gelişmelerden Haberdar Olun

@