16 İle TOKİ Müjdesi! TOKİ'nin 2022 Konut Projeleri: 180 Ay Taksitle Aylık 757 TL Ödeyenler İlk Kez Ev Sahibi Olacak

Ev sahibi olmak isteyenlere TOKİ piyangosu vuracak! İlk kez ev sahibi olacaklar, asgari ücretli çalışanlar ve dar gelirliler kira öder gibi ev sahibi olacak! TOKİ 2022 projeleri hangi illerde?

Toki 23.01.2022 - 14:55 23.01.2022 - 14:59 Gülcan Özer

Yükselen ev fiyatları nedeniyle dar gelirli vatandaşlar için ev sahibi hayal haline gelirken vatandaşın tek çaresi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından hayata geçirilen sosyal konut projeleri oldu. TOKİ alt gelir grubu konut projeleri ile ilk kez ev sahibi olacaklara ve evi olmayanlara kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunuldu. 

Konut fiyatlarında yaşanan yükseliş nedeni ile kiralık ev fiyatları da yükselirken yaşanan yükseliş sonrasında TOKİ aylık taksit tutarları kiranın bile altına düştü. TOKİ 2022 projeleri açıklandı, 16 projede ev sahibi olmak isteyen kişilere büyük fırsat sunuldu. 

TOKİ BAŞVURULARI NE ZAMAN, TOKİ 2022 PROJELERİ HANGİ İLLERDE?

Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen kişiler için TOKİ tarafından 2019 senesinde 50 bin sosyal konut projesi başlatılmıştı. Gelen yoğun talep üzerine 2020 senesinde 100 bin sosyal konut projesi başvuruları alınırken 2021 senesi ise pas geçilmiş, gözler 2022 senesine çevrilmişti. 100 bin sosyal konut 2022 başvuruları için henüz tarih açıklanmadı ancak 16 ilde elde olan konutlar için başvurular alınmaya başlandı. 

toki satış listesi 1

toki satış listesi 2

toki satış listesi 3

17 BİN TL PEŞİNAT, AYLIK 757 TL TAKSİTLE 2+1 SIFIR DAİRE SAHİBİ OLMA FIRSATI! 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından satışa sunulan konutlar için yeni ilanlar yayımlanmaya başlarken ilanlarda yer alan düşük peşinat ve aylık taksit tutar rakamları asgari ücretli çalışanlar, emekliler ve dar gelirli ailelerin ev sahibi olma umutlarını yeşertti. 

toki sivas fiyatları

TOKİ 2+1 VE 3+1 ÖDEME PLANI 2022!

TOKİ satılık ev fiyatları projenin satışa sunulduğu il, konutun metrekaresi, konumu ve sahip olduğu özelliklere göre belirleniyor. Ancak konut fiyatları piyasa koşullarının çok daha altında olması ile dikkat çekiyor. 

toki en ucuz konut fyiatları

Örneğin Konya ilinin Hüyük ilçesinde yer alan 2+1 konut satış fiyatı 181 bin TL olarak belirlenirken Sivas Merkez Yenimahalle konut projesi için belirlenen satış fiyatı ise 147 bin TL oldu. Konut fiyatına göre TOKİ konut kredisiz taksitle 120 ay, 180 ay ve 240 ay vadeli konut alım imkanı sunuyor. 

TOKİ'DEN NASIL EV SAHİBİ OLUNUR, TOKİ KONUT BAŞVURUSU NEREYE, NASIL YAPILIR?

TOKİ tarafından satışa sunulan tüm konutlar TOKİ GOV TR resmi internet sitesi üzerinden duyurulmakta olup ev sahibi olmak isteyen kişiler ilanlarda belirtilen tarihlerde Halkbank, Ziraat Bankası şubeleri üzerinden ya da e-Devlet internet sitesi üzerinden TOKİ konut başvurusu yapabilmektedir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@