16 Şehir Hastanesi Açıldı, 5 İlde İse Açılış İçin Gün Sayılıyor

Yapılmaya başlandığı dönemde maliyetleri nedeni ile büyük eleştirilere neden olan ve muhalefet tarafından "gereksiz" olarak nitelendirilen şehir hastaneleri koronavirüs ile mücadelede kritik rol üstlenmişti.

16 Şehir Hastanesi Açıldı, 5 İlde İse Açılış İçin Gün Sayılıyor

Yapılmaya başlandığı dönemde maliyetleri nedeni ile büyük eleştirilere neden olan ve muhalefet tarafından "gereksiz" olarak nitelendirilen şehir hastaneleri koronavirüs ile mücadelede kritik rol üstlenmişti. Yoğun bakım yatak kapasitesine katkı veren ve kilit rol üstlenen projelerde çalışmalara hız verilmiş, pek çok şehir hastanesi planlandığından önce devreye alınmıştı.

13 FARKLI ŞEHİRDE 16 ŞEHİR HASTANESİ AÇILDI!

Dün gerçekleştirilen Ak Parti 7. Olağan İl Kongresi sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir kere daha şehir hastanelerinin önemini vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 14 yıllık hayalim dediği şehir hastaneleri için "Derme çatma barakalara muhtaç etmedik. Şehir hastaneleri salgınla mücadelede önemli rol oynadılar. Atatürk havalimanın bünyesinde 45 günde 1008 odalı acil durum hastanesi yaptık, aynısını bir de Sancaktepe'de yaptık. Bunlarda bir de 18 ameliyathane bulunuyor" diyerek 45 günde 1008 odalı hastane kurulduğunu söyledi.

Bu güne kadar 13 şehirde 16 şehir hastanesi projesinin açılışlarını tamamladıklarını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu hastanelerin yatak kapasiteleri ise 17 bin 450 olarak duyurdu. Bu güne kadar Adana, Mersin, Yozgat, Isparta, Tekirdağ, İstanbul, Eskişehir, Bursa, Konya, Elazığ, Manisa, Kayseri, Ankara illerinde şehir hastanesi açılışı yapılırken en geç önümüzdeki yıl içerisinde olmak üzere İzmir, Kocaeli, Gaziantep, Ankara ve Kütahya illerinde yer alacak yeni şehir hastanelerinin açılması planlanıyor.

Şehir hastanelerinin açılması yakın konumda olan devlet hastanelerinin kapatılarak bu hastanelere taşınması nedeni ile bazı şehirlerde tartışmalara neden olmuş, şehir hastanelerine olan ulaşımın bazı şehirlerde daha zor olması nedeni ile eleştirilmişti.

SONRAKİ HABER