164 Lojman Satılacak! İstanbul'da Ev Arayanları Sevindirecek Fiyatlar

Anadolu Yakası Milli Emlak Müdürlüğü 164 kamu konutunun satışının yapılacağını duyurdu. Lojmanların bazıları öncelikli satış hakkı kapsamında satılacak olup bazıları herkese açık olacak.

Emlak Haberleri 21.10.2021 - 09:56 21.10.2021 - 09:57 Mustafa KARAGÖZ

Anadolu Yakası Milli Emlak Müdürlüğü yayımladığı bir duyuru ile lojman satışı yapacağını ilan etti. Kurum toplam 164 lojman satışı için ilana çıkarken ihaleyi ise önümüzdeki günlerde düzenleyecek. İstanbul'da ev arayanlar için lojman satış ihale ilanları. 

İSTANBUL'DA MİLLİ EMLAK'TAN LOJMAN SATIŞI

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyurularda söz konusu konutların Kartal İlçesinde olduğu duyuruldu. Ortatepe Mahallesi Kampyolu Caddesinde yer alan konutlar 1+0 tipinden başlamakta 1+1, 2+1 ve 3+1 şeklinde olmakta. Her konut için ayrı bir fiyat belirleyen İl Milli Emlak Müdürlüğü konutların bulunduğu kat cephe ve büyüklüğüne göre belirlenen fiyat listesini açıkladı. 

Konut alacaklar için özelliklerin yer aldığı bir tablo yayımlayan kurum, tabloda hem fiyatları hemde öncelikli satış hakkında dair durumu açıkladı. İşte söz konusu konutlara dair listenin bir bölümü. 

lojman ilanları istanbul ekim 21 (3)lojman ilanları istanbul ekim 21 (2)lojman ilanları istanbul ekim 21 (1)

Görselde yer alan satış duyuruları, tüm tablonun sadece bir kısmını içermektedir. Tüm tabloya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı web sitesinden yada Basın İlan Kurumu'nun sitesinden ulaşabilirsiniz. 

SATIŞ DUYURUSU

İhalenin hangi usul ile olacağı ve ihale adresine dair yayımlayan İl Milli Emlak Dairesi Başkanlığı bilgilendirme açıklamasında "Yukarıda nitelikleri belirtilen taşınmazların ihalesi, gösterilen gün ve saatte, 2886 s. Devlet İhale Kanununun 45. maddesi uyarınca"Açık Teklif Usulü" ile İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı, Ankara Cad. Hükümet Konağı Sk No:11 Kat: 1  Cağaloğlu, Fatih/İSTANBUL adresinde, İhale Salonunda yapılacaktır." ifadelerine yer verdi. 

İHALEYE KATILMAK GEREKİYOR

Konut almak isteyenler başvurularını Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığına yapacaklar. Başvurular daireler için özel olarak belirlenen geçici teminat bedelinin ödenmesi daha sonra gerçek kişiler için ayrı tüzel kişiler için ayrı başvuru evraklarının teslim edilmesiyle tamamlanacak. Başvurular ihale başlangıç tarihi olan 8 Kasım'a kadar yapılabilecek. Bazı ihaleler 17 Kasım'a kadar sürecek. O zamana kadar başvurular özel olarak yapılabilir. 

ÖNCELİLİK ALIM HAKKI NEDİR?

Kamu kurumları satışa çıkarılan lojmanın içerisinde oturan kamu personeline öncelikli alım hakkı sunar. Personel almak isterse lojman ilk ona satılır. Almak istemezse lojman herkese açık satılır. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@