17-18 Mayıs hastaneler, poliklinikler açık mı, doktor grevi ne zaman başlıyor / bitecek? Doktorlar neden grevde?

Hekimsen tarafından yapılan açıklamada doktorların 17-18 Mayıs tarihlerinde grev yapacağı duyuruldu. Vatandaşlar hastaneler ve poliklinikler açık mı araştırıyor.

17-18 Mayıs hastaneler, poliklinikler açık mı, doktor grevi ne zaman başlıyor / bitecek? Doktorlar neden grevde?

Sağlık çalışanları, Bakanlığa taleplerini ve sorunlarını iletebilmek adına grev kararı aldı. Pandemi döneminde yoğun bir çaba gösteren ve uzun saatler boyu virüs ile burun buruna çalışmak durumunda kalan sağlık çalışanları, haklarını alabilmek için grev yapıyor. Bu kapsamda grev günlerinde hastane ve polikliniklerde birçok hekim iş bıraktı.

17 - 18 Mayıs hastaneler ve poliklinikler açık mı, grev var mı?

Sağlık sendikası Hekimsen, doktorların 5-6, 17-18 ve 26-27 Mayıs tarihlerinde grev yapacaklarını duyurdu. Grev kararı, Hekimsen'in sosyal medya hesabı üzerinden açıklandı. Söz konusu açıklamada '' Mayıs ayında tüm Türkiye'de meslektaşlarınıza birlikte 6 gün iş bırakıyoruz. Tükenen sabrımızla, mesleğimizin itibarı için söz değil icraat bekliyoruz '' ifadelerine yer verildi.

17-18 Mayıs doktorlar neden grev yapıyor, grev ne zaman bitecek?

Hekimsen tarafından yapılan açıklamada, tüm Türkiye'deki doktorların 17 - 18 Mayıs tarihlerinde iş bırakacağı belirtildi. Bu haberin ardından vatandaşlar hastanelerin açık olup olmadığı konusunda endişeye kapıldı. 6 gün boyunca devam edecek grev süresince vatandaşların acil durumlar dışında sağlık kurum ve kuruluşlarına başvurmaması talep edildi.

Grev günlerinde acil hastalar, diyaliz hastaları, acil ve riskli gebeler, çocuk aciller, kanser hastaları ve yoğun bakım hastalarının bakımı aynı şekilde devam edecek. Ancak acil olmayan durumlar ve muayeneler için doktorlar hastanelerde ve polikliniklerde hizmet verilmeyecek.

Emlak365.com