17 - 21 Ocak Haftası Haftalık Hisse Önerileri! Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nde Bu Hisse Senetlerine Dikkat!

Borsa İstanbul'a yatırım yapmak isteyenler hangi hisse senetlerini takip etmeleri gerektiğini araştırıyorlar. 17- 21 Ocak haftasında hangi hisse senetleri takip edilmeli. İşte haftalık hisse önerileri

Finans 16.01.2022 - 20:39 16.01.2022 - 20:39 Engin Uzunoğlu

Borsa İstanbul'a yatırım yapmak isteyenler kapsamlı bir araştırma yaptıktan sonra yatırım kararı veriyorlar. Merkez Bankası'nın faiz kararını açıklayacağı 17 - 21 Ocak haftasında Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nde hangi hisse senetlerinin yükseliş potansiyeli bulunuyor. Haftalık hisse önerileri neler? Bu hafta hangi hisse senetlerine yatırım yapılmalı? Haftalık AL - SAT - TUT hisse önerileri nelerdir?

AHLATCI YATIRIM HAFTALIK HİSSE ÖNERİLERİ BELLİ OLDU!

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nde oldukça hareketli bir haftanın yaşanması bekleniyor. Bu kritik hafta öncesinde Ahlatcı Yatırım her hafta olduğu gibi bu hafta da haftalık hisse önerilerine dair çarpıcı bir bülten yayınladı. Yayınlanan bültende bir önceki hafta yapılan hisse önerilerinin nasıl performans gösterdiklerine dair bilgiler verildi. Bu performans bilgilerinin ardından ise yeni haftaya dair hisse önerileri açıklandı.

GEÇEN HAFTANIN HİSSE ÖNERİLERİ KAZANDIRDI MI?

Ahlatcı Yatırım tarafından bir önceki hafta yapılan hisse önerileri arasında bulunan ALKIM, CIMSA, VAKBN ve YKBNK pay senetlerinin hede fiyat aralığına ulaştığı bildirildi. Bir önceki haftanın kapanış değeri ile geçen hafta görülen en yüksek seviyenin karşılaştırmasına göre en yüksek getiriyi yüzde 8,1 değer artışı ile ALKIM, yüzde 6,4 değer artışı ile CIMSA sağladı. Kapanış değerleri dikkate alındığında ise Ahlatcı Yatırım hisse önerileri arasında en yüksek getiriyi sağlayan hisse senedi yyüzde 6 değer artışı ile ALKIM olmuştur.

Geçtiğimiz hafta XU100 yüzde 1,95 değer artışı sağlarken Ahlatcı Yatırım hisse önerilerinin ortalama değer artışı yüzde 3,78 oldu.

YENİ HAFTANIN HİSSE ÖNERİLERİ

Ahlatcı Yatırım yeni haftada takip edilmesi gereken hisse senetlerini de açıkladı. 17-21 Ocak 2022 haftasının haftalık hisse önerileri büyük dikkat çekti. Ahlatcı Yatırım bir önceki haftanın hisse önerileri listesinde yer alan ALKİM, GARAN, VAKBN ve YKBNK hisse senetlerini listeden çıkarttı. Bu hisselerin yerine listeye AKSEN, HALKB, KARSN, TURSG hisse senetleri önerildi. CIMSA hisse senedinin ise listede tutulmaya devam edildiği bildirildi.

Not: Haberimizde yer alan bilgiler adı geçen yatırım şirketine aittir. Bu değerlendirmelere bilgilendirme maksadıyla yer verilmiştir. Yatırım kararı alınırken dikkate alınmamalıdır. Haberimizde yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@