17 Mayıs'ta İstanbul'da hangi yollar trafiğe kapalı, saat kaçta açılacak? Valilik açıkladı

İstanbul Valiliği, bugün bazı yolların trafiğe kapatılacağını duyurdu. 19 Mayıs kutlama etkinlikleri nedeniyle bazı yollar kapalı olurken sürücüler için alternatif güzergahlar açıklandı.

Gündem 17.05.2022 - 09:27 17.05.2022 - 09:27 Büşra Uluşen

!9 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı öncesinde İstanbul Valiliği'nden önemli bir açıklama yapıldı. İstanbul'daki kutlama etkinlikleri nedeniyle bazı yolların trafiğe kapatılacağı duyuruldu. Ayrıca Maltepe'de yapılacak EYT mitingi nedeniyle de bazı yollar kapalı olacak.

19 Mayıs'ta İstanbul'da hangi yollar trafiğe kapalı?

İstanbul'da bugün, Maltepe'de düzenlenecek miting ve Üsküdar'daki 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinliği nedeniyle bazı yolların trafiğe kapatılacağı açıklandı. Bu etkinlikler nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılırken, kullanılacak alternatif güzergahlar da açıklandı.

İstanbulm Valiliği'nden gelen açıklamada, '' 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü '' nedeniyle bugün saat 11.00 itibarıyla bazı yolların geçici olarak kapatılacağı duyuruldu.

Öğrenci grubunun geçişi esnasında kapatılacak yolları:

Rıhtım Caddesi, Rıhtım Sokak - Albay Faik Özdener Caddesi, Söğütlüçeşme Caddesi Tramvay Yolu - General Asım Gündüz Caddesi

Alternatif güzergah: Mühürdar Caddesi, Moda Caddesi

Üsküdar' da 19 Mayıs koşusu

'' İstanbul'u Koşuyorum '' etkinliği kapsamında Anadolu etabı nedeniyle Üsküdar'da 06.00 - 11.00 saatleri arasında bazı yollar geçici olarak trafiğe kapatılacak. Trafiğe kapatılacak yollar ise şunlar:

Üsküdar Harem Sahilyolu, Hakimiyeti Milliye Caddesi, Paşalimanı Caddesi, Kuzguncuk Caddesi, Abdullah Ağa Caddesi ve bu güzergahlara çıkan tüm cadde ve sokaklar. 

Alternatif güzergahlar: Selimiye İskele Caddesi, Dr. Eyüp Aksoy Caddesi, Nuhkuyucu Caddesi, Gümüşyolu Caddesi, D-100 Karayolu, Beylerbeyi, Abdullah Ağa Caddesi, Hakimiyeti Milliye Caddesi, Halk Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Dr. Fahri Atabey Caddesi.

İstanbullu vatandaşlar, 19 Mayıs etkinlikleri nedeniyle 17 Mayıs günü saat 11.00'a kadar trafiğe kapalı olan yolları kullanamayacaklar. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@