170 Metrekare Dubleks Ahşap Villa 325 Bin TL'ye Yaptırılıyor!

Doğa ile iç içe yaşam isteyenler ahşap yapılara ilgi gösteriyorlar. 170 metrekare büyüklüğünde dubleks ahşap villanın fiyatı ne kadardır? Ahşap villalar kaç TL'ye yaptırılır?

170 Metrekare Dubleks Ahşap Villa 325 Bin TL'ye Yaptırılıyor!

Türkiye'de çok farklı ev seçenekleri insanların kullanımına sunulmaya devam ediliyor. Bunlardan birisi de ahşap yapılardır. Doğa ile iç içe bir yaşamı arzu edenler tarafından tercih edilen bu yapıların maliyetleri oldukça merak ediliyor. Ahşap evler oldukça tutulan ev modellerinden birisi olmayı sürdürüyor. Özellikle de uygun arazisi olanlar tarafından bu çeşit evler tercih ediliyor. Gerek maliyet gerekse de dayanıklılık açısından bu ahşap yapıların çok sayıda avantajı bulunmaktadır.

NEDEN AHŞAP YAPILAR TERCİH EDİLİYOR!

Öncelikle bu ahşap yapılar doğa ile iç içe bir yaşam isteyenlerce tercih ediliyor. Uygun bir yerde arazisi olanlar doğal görünümlü bir ev yaptırmak istiyorlar. Örneğin ağaçların arasında yeşilin ön plana çıktığı bir lokasyona betonarme ev yaptırmak pek tercih edilmiyor. Betonarme yapı yerine bulunduğu ortama uyum gösteren ahşap yapılar bu arazilerin özelinde tercih sebebi oluyor.

Ahşap yapıların inşası maliyet açısından da bazı avantajlara sahiptir. Betornarme yapının maliyetine göre daha düşük bir fiyatla yaptırılabilecek bu evler de daha ekonomik oluyor. Bu ekonomik imkanı değerlendiren insanlar doğa ile barışık bir yaşam alanına düşük bütçelerle ulaşabiliyorlar.

Ahşap yapıların tercih edilme sebeplerinden birisi de dayanıklılık süresidir. Ahşap bir ev kaliteli malzemeden yapılmak şartıyla 50 yıl süresince herhangi bir bozulmaya uğramazlar. Yaptırılan ahşap ev uzun ömürlü olur ve bakımı da betonarme yapılara göre daha ekonomiktir.

170 METREKARE DUBLEKS AHŞAP VİLLA KAÇ TL'DİR?

Tamamen ahşaptan bir villa projesi yapılabilmektedir. Bu şekilde gerçekleştirilen ahşap villa projesini Emlak365 olarak inceledik. 170 metrekare büyüklüğünde olan dubleks ahşap villa projesinde 4 oda, 1 salon ve 2 banyo yer almaktadır. Alt katta 2 oda, salon, açık mutfak, duş ve wc yer alırken üst katta da 2 oda, duş ve wc bulunmaktadır. Bu ahşap villa için 325 Bin TL fiyat verilmektedir.

SONRAKİ HABER