175 Bin TL Taşıt Kredisini Halkbank 5.690 TL Taksitle Kullandırıyor!

Halkbank'ın taşıt kredisi aylık faiz oranı yüzde kaç? 175 Bin TL taşıt kredisini Halkbank aylık kaç TL taksitle veriyor? Halkbank'tan taşıt kredisi çekmek avantajlı mı?

175 Bin TL Taşıt Kredisini Halkbank 5.690 TL Taksitle Kullandırıyor!

Taşıt kredisi kullanmak isteyenlere Halkbank tarafından önemli imkanlar sağlanıyor. Uygun faizle taşıt kredisi çekebilen müşterilere ek olarak da çeşitli avantajlar sağlanıyor. Böylelikle otomobil sahibi olmak için aranılan finansal desteğe dair çok önemli bir çözüm sunuluyor. Peki Halkbank'tan taşıt kredisi kullananlar hangi avantajları elde edebiliyorlar? Halkbank'ın taşıt kredisi kampanyasının koşulları nelerdir?

HALKBANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ

Halkbank müşterileri otomobil satın almak istemeleri halinde bankalarından nakit desteği temin edebiliyorlar. Üstelik bu nakit desteği oldukça düşük maliyetlerle veriliyor. Müşteriler hem düşük faiz hem de kolay ödeme imkanları ile taşıt kredisi kullanabiliyorlar.

Halkbank tarafından yapılan bilgilendirmeye göre müşteriler taşıt kredisi kullanmaları durumunda aylık yüzde 1,59 oranında kredi faizi ile karşılaşıyorlar. Bu kredi faizinin diğer bankaların taşıt kredisi faizleri ile karşılaştırması yapıldığında avantaj çok net bir şekilde görülebiliyor.

Halkbank müşterilerine taşıt kredisi verirken azami vade sürelerini BDDK prensiplerine göre belirliyor. Bunun için satın alınacak otomobilin değerine bakılması gerekiyor. Eğer müşteri 400 Bin TL'nin altında değeri olan bir otomobil alacaksa 48 aya kadar vade ile taşıt kredisi kullanabiliyor. Ancak satın alınmak istenen otomobilin değeri 400 Bin TL ile 800 Bin TL arasındaysa o zaman en fazla 36 ay vade ile taşıt kredisi veriliyor. Otomobilin değeri arttıkça taşıt kredisinin azami vade süresi de düşüyor. 800 Bin TL ile 1,2 Milyon TL arasında değeri olan otomobiller için 24 aya kadar vadeli, 1,2 Milyon TL ile 2 Milyon TL arasında değeri olan otomobiller için 12 aya kadar vade ile taşıt kredisi veriliyor. Otomobilin değeri 2 Milyon TL'nin üzerindeyse bu araç için Halkbank'tan taşıt kredisi kullanılamıyor.

Halkbank müşterileri taşıt kredisi kullanmaları durumunda 2 ay taksit erteleme gibi bir avantajı da elde edebiliyorlar. Bu kapsamda müşterilerden ilk 2 ay boyunca herhangi ödeme talep edilmiyor. Kredi taksitleri bu 2 aylık ödemesiz dönemin ardından başlıyor.

175 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

halkbank taşıt kredisi 175 bin tl

Halkbank'tan 48 ay vadeli 175 bin TL taşıt kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 5.690 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti 273.159 TL şeklinde hesaplanıyor.

Emlak365.com