18 Aralık Tarihli Atama Kararnamesi Resmi Gazete İle Yayımlandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Atama Kararları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan 18 Aralık tarihli Atama Kararları Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi. İşte görevden alınan ve yeni atanan isimler!

18 Aralık Tarihli Atama Kararnamesi Resmi Gazete İle  Yayımlandı!  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Atama Kararları

Resmi kadrolarda yapılan görev değişimleri için beklenen Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi. 18 Aralık 2021 tarihli Resmi Gazete ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan kararlar kapsamında çok sayıda önemli atama kararı yürürlüğe girdi.

Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2021/590, 591, 592, 593, 594, 595, 596, 597, 598, 599)

Danıştay Üyeliğine Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartlan Kurumu I. Hukuk Müşaviri Esma AKSOY,

Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Üyeliğine ise Vedat Ali TEKTAŞ atandı.

atama kararnamesi 1-1

Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyeliğine Hüsnüye ERDOĞAN atanırken Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 21 inci maddesi gereğince Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkanvekilliğine ise Prof. Dr. Vedat IŞIKHAN atandı.

atama kararnamesi 2-2

atama kararnamesi 3-1

Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 21 inci maddesi gereğince Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyeliğine, Prof. Dr. Recep ŞENTÜRK atanırken aynı kararname kapsamında Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Üyeliğine ise Fazlı KILIÇ atandı.

atama kararnamesi 4-1

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Cem URALDI atanırken 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4 üncü maddeleri gereğince Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Zeliha SAĞLAM görevinden alındı. Sağlam'ın görevinden alınmasının ardından boşalan koltuğuna ise Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü olarak Musa ŞAHİN atandı.

atama kararnamesi 5-1

,3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında açık bulunan Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Hakan AY atandı. Mehmet DEMİRCİOĞLU ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında açık bulunan Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne görevine atandı.

SONRAKİ HABER