18 şehirde 180 TOKİ arsasının satış ihaleleri 20, 21 Nisan'da gerçekleştirilecek

TOKİ Başkanlığı 18 şehirde 180 arsa satışı yapacak. Açık artırma usulü yapılacak olan arsaların satışları 20 Nisan Çarşamba ve 21 Nisan Perşembe günü düzenlenecek ihaleler ile tamamlanacak.

Emlak Haberleri 19.04.2022 - 17:30 19.04.2022 - 17:30 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve kendisine ait olan konut imarlı, ticaret alanı imarlıi küçük sanayi alanıo imarlı, özel sosyal tesis alanı imarlı arsaların satışlarını yapacak. Bu niteliklerin dışında ayrıca kurum özel eğitim, park ile bakım ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsaların da satışlarını yapacak. 

TOKİ BAŞKANLIĞI'NDAN 18 ŞEHİRDE 180 ARSA SATIŞI

TOKİ Başkanlığı'nın başvurularını aldığı arsaların satışları açık artırma usulü ile olacak. İhale tarihine kadar başvurularını yapanlar ilan edilen gün ve saatte arsalar için açık artırmaya katılacaklar. Açık artırmada en yüksek teklifi verenler ise arsaları almaya hak kazanacaklar. Arsaları alanlara ise kurum özel ödeme seçenekleri de sunacak. 

Hangi şehirlerde arsa satışı yapılacak?

Arsa satışlarına ilişkin listeye bakıldığında 180 arsanın tamamının toplam büyüklüğü 1.830.965 m2 olarak ilan edildi. 3 büyük kentinde yer aldığı listede yer alan 18 şehir arasında "Adana, Ankara, Aksaray, Antalya, Aydın, Bolu, Balıkesir, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Kocaeli, Konya, İstanbul, İzmir, Muğla, Tekirdağ ve Yalova" bulunuyor. Bu arsalar için hem 20 Nisan 2022 Çarşamba hemde 21 Nisan 2022 Perşembe günü ihale düzenlenecek. 

Açık artırmaya internetten katılım 

İhale işlemlerine katılacaklar için oturumlar Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binasında yapılacak. Vatandaşlar açık artırmalara emlak müzayede sitesi üzerinden de tekliflerini sunabilecekler. 

Geri ödemelerde büyük kolaylık

İlan edilen listede arsa almak isteyenler için ödeme kolaylığı da sağlanacak. Kurum KDV avantajı ile birlikte taksitli ödeme seçeneklerine ilişkin "Alıcılar, konut, ticaret, sanayi, sanayi tesisi ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara peşin veya yüzde 25 peşinat 36 ay vade ile sahip olabilecek. Ayrıca arsalar KDV’den muaf şekilde satılacak." açıklamasında bulundu. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@