180 Ay Vade, 825 TL Taksit! Kulübe Satın Alınamayacak Fiyata TOKİ 2+1, 3+1 Ev Satıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) uygun fiyatla yeni konut satışı fırsatlarını duyurdu. İşte son yayınlanan ve kira öder gibi ev sahibi yapan TOKi fırsatı...

Toki 21.09.2021 - 20:04 21.09.2021 - 20:11 Engin Uzunoğlu

Konut satın almanın dar ve orta gelirli aileler için serbest piyasa şartları altında neredeyse imkansız hale geldiği Türkiye'de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından uygun fiyatla konut satışı yapılmaya devam ediliyor. Türkiye'nin farklı illerindeki TOKİ konut projelerinde gerçekleşen satışlar ile vatandaşlar kira öder gibi ev sahibi olabiliyorlar. 

TOKİ KONUT SATIŞ İLANLARINA YENİLERİ EKLENDİ

TOKİ tarafından Türkiye'nin farklı illerinde konut satışları sürüyor. Eylül ayı konut satış ilanları ile vatandaşlara çok büyük fırsatlar sunulurken bu fırsatları değerlendiren vatandaşlar çok uygun maliyetlerle konut sahibi oluyorlar. Bu satışlar iki türlü olarak yapılıyor. Kuralı satış ve açıktan satış yollarıyla vatandaşlar bu kaçırılmayacak imkandan yararlanabiliyorlar. 

TOKİ ŞANLIURFA KONUT SATIŞ İLANI

TOKİ tarafından Şanlıurfa'da bulunan Akçakale ilçesi Atatürk Mahallesi'ndeki konut projesinde 170 adet 2+1 ve 95 adet 3+1 konut satışa çıkarıldı. Bu konutlar kuralı satış yoluyla sahiplerini bulacaklar. Vatandaşlar bu konutlar için 11 Ekim ile 27 Ekim tarihleri arasında başvuru yapabilecekler. 2.000 TL başvuru bedeli ödeyecek olan vatandaşlar başvuru işlemlerini Ziraat Bankası'nın Şanlıurfa şubelerinden veya e-devlet üzerinden yapabilecekler. 

SATIŞ FİYATLARI VE TAKSİTLER AÇIKLANDI!

TOKİ tarafından satışa çıkarılan konutların mali şartları da açıklandı. Buna göre 2+1 konutlar 164 Bin TL ile 226 Bin TL arasındaki fiyatlarla satışa çıkarıldı. Bu lkonutlar için yüzde 10 peşinat ödeme şartıyla 180 ay vade imkanı verildi. 2+1 konutların 180 ay vadeli ödeme planında taksitlerin 825 TL'den başladığı açıklandı.

TOKİ, Şanlıurfa'da aynı projede yer alan 3+1 konutlar için de mali şartları duyurdu. Bu konutların satış fiyatları 204.474 TL ile 272.090 TL arasında olduğu açıklandı. 180 ay vade imkanının ise yüzde 10 peşinat ödenmesi şartıyla verildiği bildirildi. Bu konutlardan satın almak isteyen vatandaşlar için 180 ay vadeli hesaplamayla ödemeleri gereken aylık taksitlerin 1.022 TL'den başladığı bildirildi. 

toki şanlıurfa konut satışı mali şartları

KURA TARİHİ BELLİ OLDU

TOKİ tarafından Şanlıurfa'da kuralı satış yoluyla satılacak olan konutların kura planlaması ile alakalı olarak da bilgi verildi. Buna göre başvuru sayısının konut sayısından fazla olması durumunda 4 Kasım 2021'de kura çekimi yapılacak. Kuranın çekileceği yer ve saat ise TOKİ tarafından ilerleyen dönemde kurumun internet sitesi üzerinden duyurulacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@