180 Ay Vade Fırsatıyla TOKİ’den Satılık Dükkan! Listede 21 Şehir Var

TOKİ tarafından önümüzdeki hafta içerisinde gerçekleştirilecek ihale kapsamında 21 şehirde 120 dükkan satışı yapılacak. Dükkanlar 120 ay vade olanağı ile satışa çıkarılacak. Sürece dahil olmak isteyenler ise ihale tarihine kadar başvurularını kuruma bildirecekler.

180 Ay Vade Fırsatıyla TOKİ’den Satılık Dükkan! Listede 21 Şehir Var

TOKİ Başkanlığı tarafından yayımlanan duyurular arasında işyeri satışları da bulunuyor. Mart ayına özel yayımlanan satış duyurusunda hem konut hemde işyeri satışları olacak. İşyeri, dükkan almak isteyenler ise özel ödeme avantajlarından yararlanacak.

Dükkan satışları için ihale düzenleyecek olan TOKİ en yüksek teklifi veren katılımcılara satın alma hakkı sağlayacak. Verilen fiyat üzerinden peşinat alacak olan kurum daha son kalan borcu müşterinin talebine göre 120 aya kadar vadelendirecek.

TOKİ İŞYERİ SATIŞLARI İÇİN SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı işyeri satışları için sürece başladı. Daha önceden yayımlanan duyuru kapsamında işyeri yatırımı yapmak isteyenler için ihale başvuruları alınıyor. Ziraat Bankası ve Halk Bankası üzerinden bankacılık işlemlerini alan TOKİ başvuruları bu şekilde tamamlıyor. Tüm TOKİ başvuru işlemleri bu iki devlet bankasının tüm şubelerinden yapılabilecek. Bankacılık işlemlerinin ardından ise ihale tarihi beklenecek.

İhaleye Katılacaklar

İhale süreci için başvurularını tamamlayanlar Mart ayının sonunda ihaleye katılacaklar. İhale işlemleri hem konut hem işyerleri için ayrı ayrı düzenlenecek. TOKİ ihaleye katılacaklara dair yayımladığı bilgilendirme açıklamasında şu bilgileri verdi. “30 Mart Salı günü saat 11.00'de 137 konut için, 31 Mart Çarşamba günü saat 11.00'de ise 120 iş yeri için müzayede yapılacak.” Bu tarihlerde başvuruda bulunanlar tekliflerini sunacaklar.

İhaleye Online Katılım Sağlanabilir

İşyeri, dükkan alımları için ihaleler Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binası'nda yapılacak. İhaleye katılım sağlamak için başvurularını yapanlar ise ilan edilen tarihlerde Emlak Yönetim web sitesi üzerinden online teklif verebilecek.

21 İLDE 120 İŞYERİ SATIŞI OLACAK

TOKİ Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru kapsamında işyeri satışları 21 farklı şehirde olacak. Bu 21 şehirde toplam 120 adet dükkan satışı yapılacak. Vatandaşlar Adana, Ankara, Amasya, Balıkesir, Bitlis, Bursa, Çankırı, Denizli, İstanbul, Karaman, Kayseri, Kırşehir, Konya, Kütahya, Niğde, Osmaniye, Sakarya, Sivas, Uşak, Trabzon ve Tunceli illerinde yer alan TOKİ dükkanları işçin ihaleye katılacaklar.

180 AY VADELİ ÖDEME PLANI

İhale süreci sonunda işyeri almaya hak kazananlar kendi planlamalarına göre yüzde 10 yada yüzde 25 peşinat ödemesi yapacaklar. Geri kalan tutar ise 120 ay, 156 ay yada 180 ay vade ile ödenebilecek.