180 Metrekare, Dubleks, Yüksek Konforlu Prefabrik Ev Kaç TL'ye Yaptırılır?

Son yılların gözde ev çeşitlerinden olan prefabrik evlerin maliyetleri araştırılmaya devam ediliyor. 180 metrekare dubleks prefabrik ev kaç TL'ye yaptırılabilir? 

Emlak Haberleri 21.11.2021 - 02:10 21.11.2021 - 02:10 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de yapı tercihleri arasında son yıllarda prefabrik evler ön plana çıkmaya başladı. Hem uyguyn maliyetleri hem de isteğe göre proje oluşturulabilmesi nedeniyle prefabrik evler daha çok tercih ediliyor. Peki prefabrik evlerin maliyetleri ne kadardır? Prefabrik ev yaptırmak yüksek maliyet gerektirir mi? Prefabrik evlerin avantajları nelerdir? 

NEDEN PREFABRİK EVLER TERCİH EDİLİYOR?

Herhangi bir araziye sahip olanlar şehrin gürültüsünden, ortak yaşam alanlarının sorumluluklarından kaçmak için prefabrik ev yaptırmayı tercih ediyorlar. Ailelerinde müstakil bir yaşam alanı kazandırmak isteyenler prefabrik ev yaptırarak düşük maliyetlerle yüksek konforlara erişebiliyorlar. Prefabrik evlerin her türlü imkanı sağlayan tasarımları ve müstakil bir bahçesi olabilmesi de önemli avantajlar arasında görülüyor.

PREFABRİK EV YAPTIRMAK PAHALI MI?

Türkiye'de konut fiyatlarına gelen zamlar düşünüldüğünde porefabrik ev fiyatları oldukça uygun olabiliyor. Betonarme yapılardan 4-5 kat daha ucuza mal edilebilen prefabrik evler vatandaşların bütçelerini de ciddi anlamda sarsmıyor. Gerekli fiyat araştırmasını yaptıktan sonra prefabrik ev yaptırma kararı alan vatandaşlar düşük bütçelerle prefabrik ev sahibi olabiliyorlar. 

180 METREKARE DUBLEKS PREFABRİK EV KAÇ TL'YE YAPTIRILIR?

Prefabrik evler geçmiş dönemlerde genelde yüksek konfora sahip olmayan, tek katlı yapılar şeklindeydi. Ancak bu sektörde yaşanan gelişmelerle beraber artık yüksek konforlu dubleks prefabrik evler üretilebiliyor. Farklı firmalardan alınan fiyatların ortalamasına göre 180 metrekare dubleks bir prefabrik ev 210 Bin TL'ye yaptırılabiliyor. 

5+1 büyüklüğe sahip olan bu prefabrik evin içerisinde 3 adet banyo bulunuyor. Balkon, veranda gibi kısımların yer aldığı bu prerabrik evin ilk katında 2 oda, 1 banyo ve bir mutfak yer alıyor. Üst katında ise 3 oda bulunmaktadır. Ayrıca üst katta 3 oda, 2 banyo ile geniş bir balkon yer almaktadır. Bahçe düzenlemesinin de yapıldığı bu prefabrik ev hem depreme dayanıklı hem de yüksek bir konfor imkanı sağlamaktadır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@