185 Metrekare, 5+1, Dubleks, Villa Tipi Prefabrik Ev İçin Ne Kadar Bütçe Gerekir?

Prefabrik ev yaptırmak isteyenler 2022 fiyatlarını araştırmaya başladılar. Ailelerine müstakil bir yaşan sunmak için prefabrik ev yaptırmak isteyenler ne kadarlık bir bütçeyi gözden çıkarmalılar?

185 Metrekare, 5+1, Dubleks, Villa Tipi Prefabrik Ev İçin Ne Kadar Bütçe Gerekir?

Türkiye'de müstalik yaşamın en ekonomik çözümü olan prefabrik evlere olan ilgi her geçen gün artıyor. Uygun bir arazisi olan vatandaşlar daha konforlu bir yaşam için prefabrik ev yaptırma yolunu tercih ediyorlar. Bu şekilde çok büyük maliyetlere katlanmak zorunda kalmadan müstakil bir yaşam alanı elde edilebiliyor. Peki prefabrik ev yaptırmanın betonarme evlere göre avantajları nelerdir? Prefabrik ev yaptırmak için ne kadar bütçe ayrılmalıdır? Prefabrik ev yaptırırken özel projeler hazırlanabilir mi? İşte prefabrik evle rile alakalı olarak tüm merak edilenler...

PREFABRİK EV YAPTIRMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Prefabrik ev yaptırmayı düşünenler bu yapıları betonarme evlerle karşılaştırarak avantajlarını ortaya koyup ona göre bir değerlendirme yapıyorlar. Prefabrik evlerin en önemli avantajı maliyettir. Betonarme evvlerin hemen hemen yarı maliyetine konforlu bir prefabrik ev yaptırılabilir. Bir diğer avantaj ise yapım süresidir. Betonarme ev yaptırma için en iyi ihtimalle aylarca beklemek gerekebilir. Ancak prefabrik evler 1-2 hafta içerisinde içerisinde yaşanılabilecek şekilde kurulabiliyor.

PREFABRİK EV YAPTIRIRKEN ÖZEL PROJELER HAZIRLANABİLİR Mİ?

Vatandaşlar prefabrik ev yaptırmak istediklerinde standart bir projeyi mi yoksa kişiye özel hazırlanmış bir projeyi mi eve dönüştürebileceklerini merak ediyorlar. Prefabrik ev yapım sektörü Türkiye'de çok büyük bir aşama kaydetti. Artık gelişmiş fabrikalarda müşterilerin talepleri hızlı bir şekilde yerine getirilebiliyor. İsteyen müşteriler firmaların kataloglarında beğendikleri projelere göre prefabrik ev yaptırabiliyor. İsteyen müşteriler ise kendi hazırladıkları, bir başka mimara hazırlattıkları ve prefabrik ev üreten firmanın kendisine özel olarak hazırladığı ev modelini yaptırabiliyor.

PREFABRİK EV FİYATLARI NEYE GÖRE BELİRLENİYOR?

Prefabrik evlerin fiyatlarını belirleyen çok fazla değişken bulunmaktadır. Öncelikle kullanılan malzeme fiyat belirlemesinde etkili olmaktadır. Kaliteli malzeme kullanımında fiyatlar artabilmektedir. Kaliteli malzeme kullanımı aynı zamanda o prefabrik evin ömrünü belirlediği için oldukça önemlidir. Prefabrik ev fiyatları üretim yapılan fabrikaya, evin satışını gerçekleştiren firmaya, evin satıldığı şehrin ekonomik yapısına ve diğer etkenlere göre değişebilir. En uygun fiyatlı prefabrik evlerin 40 Bin TL'den başladığı bildirilirken oldukça kapsamlı projelerin kaliteli malzeme ile üretilmesi ile fiyatın 1 Milyon TL'yi aşabildiği bildirildi.

185 METREKARE, 5+1, DUBLEKS, VİLLA TİPİ PREFABRİK EVLERİN FİYATLARI NE KADAR?

Prefabrik ev yaptırmak isteyenler için hazırlanan örnek projeye göre fiyatlama ortaya çıktı. Orta kalitede olan bu prefabrik evin fiyatı kalite odaklı olarak indirilip arttırılabiliyor. Burada belirleyici olan müşterinin tercihleri oluyor. Örnek projeye göre 5+1 185 metrekare büyüklüğünde, dubleks, villa tipi prefabrik ev 225 Bin TL'ye yaptırılabiliyor. Ancak bu fiyatlama ortalama fiyat olmakla beraber prefabrik ev yaptırmak isteyenlerin farklı firmalardan fiyat aldıktan sonra karar vermeleri daha ekonomik bir adım olacaktır.

SONRAKİ HABER