19-30 Ağustos İcralık Evler Satış Listeleri! 2+1, 3+1 Daireler Fiyat Listeleri

19 Ağustos ile 30 Ağustos tarihleri arasında icradan satılık dairelerin listesi belli oldu. Çok sayıda şehirde yapılacak satışlara ilgi gösterenlerin neler yapması gerektiğini adım adım aktarıyoruz.

19-30 Ağustos İcralık Evler Satış Listeleri! 2+1, 3+1 Daireler Fiyat Listeleri

Türkiye genelinde çeşitli vergi müdürlükleri tarafından icraya çıkarılmış yüzlerce konut bulunuyor. İcradan satışa çıkarılan konutlardan almak isteyenler için yeni ilanlar ağustos ayının ikinci haftasından itibaren yayımlandı. Satışı devam eden konutlar için son liste ve başvuru işlemleri haberimizde.

İCRACAN SATILIK KONUT LİSTELERİ

İcra kapsamında olan satışa çıkarılan konutlar hemen hemen Türkiye'nin her noktasında yer alıyor. İl il yayımlanan icradan satılık konut duyurularının sayısı 2.200'ün üzerinde olurken çoğu konut standart 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşuyor.

Konutlar arasında ayrıca 1+0 gibi ofis amaçlı üretilen daireler ile birlikte 7+2 şeklinde inşa edilmiş çok lüks konutlarda yer alıyor. Konutların satış fiyatları ise icraya çıkan kurumlar tarafından belirleniyor.

İCRADAN SATILIK İLANLARDA

İcradan satılık konutlar için ilgili kurum bir ilan yayımlar. Resmi İlan Portalı (İlan. gov. tr) üzerinden kamuoyuna duyurulan icralık ev ilanlarında konutların özellikleri, değeri ve diğer ek özellikler bildirilir. Örneğin sıfır konutlarda yüzde 18 uygulanan KDV oranı, icradan satılık konutlarda yüzde 1 olarak uygulanır. Konutların satış özelliklerinin yanında konutların yapısına, demirbaşlarına ve diğer özellikleri satış duyurusunda eksiksiz şekilde iletilir. Konutlar için ilgili olanlar ilan edilen özellikler ve maliyet tablolarına göre konutları incelerler. Kendilerine uygun olması durumunda ise konutlar için düzenlenecek açık artırma başvurularını yaparlar. Açık artırma başvuruları internet üzerinden tamamlanabilir.

İCRADAN SATILIK KONUTLAR İÇİN BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

İcradan satılık konutlar için yayımlanan duyurularda açık artırma başvurularının nasıl yapılacağı da belirtilir. Açık artırma başvuruları elektronik ortamda tamamlanabilir hatta başvuru sonrası teklifler yine internet üzerinden verilebilir.

İhale başvuru işlemlerine kurumların ortak açıklamasında "İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur." bilgisi verilir. Başvurular ise bu açıklama doğrultusunda ilan edilen site üzerinden tamamlanır.

Açık artırma sürecinde kurumların ilan ettiği koşullar kapsamında en yüksek teklifi veren evi almaya hak kazanır.

SONRAKİ HABER