19 Mayıs Tapu Daireleri Açık Mı, Resmi Tatil Mi, Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için geri sayım başlarken sokağa çıkma yasağı var mı, resmi kurumlar açık mı, bankalar, PTT, kargolar, noter çalışıyor mu sorularına yanıt aranmaya başlandı. Peki, 19 Mayıs 2021 sokağa çıkma yasağı var mı, resmi tatil mi, yasak mı, okullar tatil mi, tapu daireleri açık mı, bankalar çalışıyor mu?

19 Mayıs Tapu Daireleri Açık Mı, Resmi Tatil Mi, Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

Türkiye 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını geçen sene olduğu gibi bu sene de koronavirüs salgının gölgesinde geçirmeye hazırlanıyor. 19 Mayıs kutlamalarına sayılı günler kala ise vatandaşlar "sokağa çıkma yasağı olacak mı ve resmi tatil mi?" sorularına yanıt aramaya devam ediyor.

19 MAYIS 2021 SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Dün İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan kademeli normallaşme genelgesi kapsamında 1 Haziran 2021 tarihine kadar uyulacak olan kısıtlamalar konusunda vatandaşlara bilgilendirmelerde bulunulmuştu. Yayımlanan genelge kapsamında 19 Mayıs 2021 günü uygulanacak herhangi bir yaptırıma yer verilmemişti.

Bugün toplanacak olan kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 1 Haziran 2021 tarihi itibari ile uygulanacak olan yeni yol haritası açıklanacak. 19 Mayıs 2021 Salı günü için uygulanacak olan herhangi bir sokağa çıkma yasağı alınması halinde son kararın akşam kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ilan edilmesi bekleniyor.

19 MAYIS RESMİ TATİL Mİ, TAPU DAİRESİ OKULLAR AÇIK MI?

Evet, 19 Mayıs resmi tatil olduğu gibi kamu kurum ve kuruluşları sokağa çıkma yasağı olmasa dahi kapalı olacak. Okullar da bu kapsamda kapalı olacak. Yine bankalar, PTT ve kargolar için aksi bir karar alınmadığı takdirde noterlerde olduğu gibi resmi kurumlarda kapalı olacak. Yani 19 Mayıs resmi tatil olduğu için tüm kamu kurum ve kuruluşları kapalı olacak ancak sokağa çıkma yasağı uygulaması olup olmayacağı bugün kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacak olan açıklama ile belirlenecek.