19 Mayıs ulaşım ücretsiz mi İstanbul, Ankara, İzmir? Otobüs, metro, metrobüs 19 Mayıs'ta bedava mı?

19 Mayıs bayramında toplu ulaşım ücretsiz mi merak konusu oldu. İstanbul, Ankara, İzmir'den otobüs, metro, metrobüs bedava mı açıklaması geldi.

Gündem 18.05.2022 - 11:13 18.05.2022 - 11:13 Büşra Uluşen

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenecek olan etkinliklere katılmak isteyen kişiler otobüs, metro bedava mı merak ediyor. Resmi tatil olan 19 Mayıs günü için birçok ilden toplu ulaşım haberleri gelmeye başladı. Peki İstanbul, Ankara ve İzmir'de toplu ulaşım ücretsiz olacak mı?

19 Mayıs'ta İstanbul'da otobüs, metro, İETT ücretsiz mi?

19 Mayıs bayramı kapsamında ilk ücretsiz ulaşım haberi Ulaştırma Bakanlığı'ndan geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın sosyal medya hesabı üzerinden yapılan duyuruda, Marmaray, Başkentray ve İZBAN seferlerinin 19 Mayıs'ta ücretsiz olacağı açıklandı. Bu açıklamanın ardından vatandaşlar İstanbul'da otobüs ve metro ücretsiz mi merak etmeye başladı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden ücretsiz ulaşıma dair henüz bir bilgi verilmedi. Ancak her bayramda ücretsiz ulaşımın sağlanması nedeniyle bu yıl da aynı uygulamanın devam etmesi bekleniyor. 

19 Mayıs'ta Ankara'da otobüs, metro ücretsiz mi?

EGO Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 19 Mayıs 2022 Perşembe günü vatandaşlara ücretsiz ulaşım hizmeti verileceği duyuruldu.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından alınan karar ile, sabah saat 06.00'dan başlayarak gece 24.00'e kadar EGO'ya ait otobüs, raylı sistemler ve teleferik ücretsiz olacak. Vatandaşlar, EGO'ya bağlı toplu ulaşım araçlarını kullanarak 19 Mayıs'ta ücretsiz seyahat edebilecekler. 

19 Mayıs'ta İzmir'de ulaşım ücretsiz mi?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs'ta ulaşımın ücretsiz olmasına dair henüz bir açıklama yapmadı. Fakat geçtiğimiz 3 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda toplu taşıma araçlarının vatandaşlara 1 kuruş olduğu belirtilmişti. 19 Mayıs'ta da yine aynı uygulamanın devam etmesi ve 1 kuruş karşılığında ulaşımın sağlanması bekleniyor. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@