19 Mayıs'ta Bankalar, Noterler Ve PTT Şubeleri Açık Mı?

Türkiye'de 19 Mayıs 2021 Çarşamba günü resmi tatil olacak. Bu nedenle 19 Mayıs'ta noterlerin, bankaların ve PTT şubelerinin açık olu olmayacakları merak ediliyor. 19 Mayıs'ta bankalar açık olacak mı? 19 Mayıs'ta PTT şubeleri ve noterler çalışacak mı?

19 Mayıs'ta Bankalar, Noterler Ve PTT Şubeleri Açık Mı?

19 Mayıs 2021 Çarşamba günü 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle resmi tatil olacak. Her resmi tatilde olduğu vatandaşlar 19 Mayıs'ta da bazı kurum ve kuruluşların açık olup olmayacaklarını merak ediyorlar. Bu konuda resmi açıklamalar yapıldı ve durum netleşti. 19 Mayıs'ta noterler, bankalar ve PTT şubeleri çalışacak mı?

19 MAYIS'TA NOTERLER AÇIK MI?

Türkiye'de uygulanan sistem gereği resmi tatil günlerinde noterler vatandaşlara hizmet veremiyorlar. Ancak bu durumda bir başka uygulama kafa karışıklığına neden oluyor. Adalet Bakanlığı'nın başlattığı nöbetçi noter uygulaması tatil günlerinde vatandaşların noter hizmeti almalarına imkan tanıyordu. Lakin bu uygulamaya koronavirüs sürecinde ara verildi. Bundan dolayı 19 Mayıs'ta Türkiye'nin 81 ilinde de noterler kapalı olacaklar ve vatandaşlara hizmet veremeyecekler. Noter hizmeti almak isteyen vatandaşlar 20 Mayıs 2021 Perşembe gününü beklemek zorunda kalacaklar.

19 MAYIS'TA BANKA ŞUBELERİ AÇIK OLACAK MI?

19 Mayıs Çarşamba günü diğer resmi tatillerde olduğu gibi banka şubeleri yine kapalı olacaklar. Banka şubelerinde müşterilere 19 Mayıs'ta herhangi bir şekilde hizmet verilemeyecek. Bankacılık hizmeti almak isteyen müşteriler 19 Mayıs'ta bunu mobil bankacılık, internet bakacılığı, telefon bankacılığı ve ATM kanallarını kullanabilecekler ama banka şubelerinden herhangi bir şekilde hizmet alamayacaklar.

19 MAYIS'TA PTT ŞUBELERİ AÇIK MI?

Türkiye'de en çok kullanılan kuruluşlardan birisi de PTT şubeleri oluyor. PTT şubeleri üzerinden her gün milyonlarca vatandaş çok sayıda işlem yapıyor. Bundan dolayı 19 Mayıs'ta PTT şubelerinin açık olup olmayacağı merak ediliyor. Resmi tatil olması nedeniyle 19 Mayıs'ta PTT şubeleri kapalı olup vatandaşlara hizmet veremeyecek. PTT şubeleri üzerinden işlem yapmak isteyen vatandaşlar bir gün sonrasını beklemek zorunda kalacaklar.