19 Mayıs'ta EFT ve havale yapılıyor mu? Para gönderilir mi, hesaba geçer mi?

Banka işlemlerini gerçekleştirmek isteyen birçok kişi 19 Mayıs'ta EFT ve havale yapılıyor mu araştırıyor. Resmi tatilde ATM ve mobil uygulamadan para gönderilir mi sorusunun yanıtı haberimizde.

Gündem 18.05.2022 - 15:36 18.05.2022 - 15:36 Büşra Uluşen

Yılın ikinci milli bayramı olan 19 Mayıs Atatürk'ün Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na saatler kaldı. 19 Mayıs günü bu yıl Perşembe güne denk geliyor. Türkiye'nin resmi tatiller takviminde yer alan 19 Mayıs günü için araştırmalar devam ediyor. Banka şubelerinin kapalı olması nedeniyle birçok kişi resmi tatil gününde ATM ve mobil uygulama üzerinden nasıl para göndereceğini ya da hesabına paranın yatıp yatmayacağını merak ediyor. 19 Mayıs'ta EFT ve havale yapılır mı öğrenmek için haberimizin devamını takip edebilirsiniz... 

19 Mayıs'ta EFT ve havale yapılır mı? 

Finansal işlemlerini genellikle banka şubelerinden gerçekleştiren kişiler, 19 Mayıs'ta bankaların kapalı olması sebebiyle kara kara düşünmeye başladı. Hafta içi mesai saatleri süresince bankalar tüm işlemlerin yapılabilmesi adına açık oluyor ancak 19 Mayıs'ın resmi tatil olmasından kaynaklı Perşembe günü hizmet vermeyecekler. Vatandaşlar, banka işlemlerini ATM'ler ve mobil uygulamalar üzerinden gerçekleştirecek.

Bankaların mobil uygulaması ya da ATM'lerden EFT veya havale işlemi yaparak para göndermek isteyen, hesabına para gelmesini bekleyen kişiler 19 Mayıs'ta EFT ve havale yapılır mı merak ediyor. 

Resmi tatil günlerinde EFT ve havale işlemleri yapılamıyor. Para gönderme ya da alma işlemleri sadece FAST üzerinden gerçekleştirilebiliyor. EFT ve havale işlemi yapmak isteyen kişiler, resmi tatilden sonraki ilk iş günü olan 20 Mayıs Cuma gününü bekleyerek işlemlerini o gün yapabilirler. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@