19 Mayıs'ta noterler açık mı, perşembe günü nöbetçi noterler çalışıyor mu?

19 Mayıs'ta noterlerin çalışıp çalışmadığı merak konusu oldu. Öte yandan 19 Mayıs nöbetçi noterler de araştırılıyor. İşte ayrıntılar.

Gündem 17.05.2022 - 12:47 17.05.2022 - 12:47 Büşra Uluşen

Koronavirüs pandemisi ortaya çıktıktan sonra hafta sonu nöbetçi noterlik uygulaması askıya alınmış ve uzun bir süre kullanılmamıştı. Salgının etkilerinin azalmasıyla nöbetçi noter sistemi yeniden devreye girdi ve mesai saatlerine yetişemeyen kişiler, işlemlerini yeniden nöbetçi noterlerde yapmaya başladı. 

19 Mayıs'ta noterler açık mı, çalışacak mı?

Hafta içi belirli saatler arasında çalışan noterlerin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda açık olup olmadığı merak ediliyor. Noterler de diğer birçok kamu kurum ve kuruluşu gibi resmi tatillerde kapalı olan kurumlar arasında yer alıyor. Bu sebeple 19 Mayıs 2022 Perşembe günü Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı günü resmi tatil olması nedeniyle noterler açık olmayacak. 

Noterde işlemi olan kişiler, 18 Mayıs Çarşamba günü mesai bitimine kadar işlemlerini halletmeliler. Aksi durumda işleri 20 Mayıs gününe kalacak. Buna göre 19 Mayıs'ta noterler hizmet vermeyecek. 

19 Mayıs'ta nöbetçi noterler açık mı?

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın resmi tatil olması nedeniyle nöbetçi noterler de hizmet vermeyecek. Resmi tatilin sona ermesiyle birlikte noterler ve nöbetçi noterler 20 Mayıs Cuma gününden itibaren hizmet vermeye kaldıkları yerden devam edecekler. 

Noterde alım, satım işlemleri ya da herhangi bir işlemi bulunan kişiler, 18 Mayıs Çarşamba günü işlemlerini halledebilirler. 18 Mayıs günü noterler açık olacak

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@