190 Bin TL'den Başlıyor! Ankara, İstanbul, İzmir'de 2+1, 3+1, 4+1 Devlet Daireleri Teklif Verene Satılacak

Ankara, İstanbul, İzmir'de lojman satışı Ocak 2022. Kamu konut kredisi ile 2+1, 3+1, 4+1 lojmanlar ihale ile satılacak. Taksitli, indirimli lojman almak için şartlar, ihale başvurusu, satış işlemleri.

Emlak Haberleri 17.01.2022 - 10:37 17.01.2022 - 10:37 Mustafa Karagöz

Devlet daireleri Milli Emlak Genel Müdürlüğü, İl İlçe Belediye Başkanlıkları ve diğer kurumlar tarafından satışa çıkarılıyor. Kamu personellerinin kalması için inşa edilen ancak daha sonra ilgili yönetmelik kapsamında satışı yapılacağı açıklanan lojmanlar ihale ile alınabilir. Fiyatların piyasa fiyatlarına göre daha uygun olduğu ve ihaleye katılımın az olması durumunda çok daha indirimli alınabilecek kamu konutlarında 120 ay vadeli kredi olanakları da bulunuyor. 

ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR'DE EV ARAYANLARA 3 AYRI KURUMDAN LOJMAN SATIŞ İLANI

Lojman satışlarında en çok merak edilen şehirler Ankara, İstanbul ve İzmir. Milyonlarca vatandaşın yaşadığı bu şehirlerde yüz binlerce vatandaşın konut ihtiyacı var. Kendi evini almak isteyenler için ise 17 Ocak tarihi ile başlayan hafta içinde bu 3 kent için devley dairesi satışı için yeni duyurular var. 

Ankara'da Mamak Belediyesi kendisine ait olan 47 konutu satacak. 

İstanbul'da Güngören Beleidyesi ise 96 daire ile bazı dükkanların satışını yapacak.

İzmir'de de Foça Belediye Başkanlığı 11 lojman satışı yapacağını ilan etti. 

ANKARA'DA LOJMAN ALMAK İSTEYENLER İÇİN İLAN LİSTESİ

Ankara'da lojman almak isteyenler için konutların Mamak İçesi İlçesi Atınağaç, Karaağaç ve Hüseyingazi Mahallelerinde bulunduğu duyuruldu. Satışı yapılacak konutların çoğunlığı 11 m2, 127 m2 büyüklükte ve 3+1 tipinde. Fiyatlar 190 bin TL'den başlarken çok sayıda konut için 220 bin TL ile 230 bin TL arasında muhammen bedel belirlenmiş durumda. 

ankara lojman satışı 17 ocak

İZMİR'DE KAMU KONUTU SATIŞ DUYURULARI

İzmir'de Foça Belediye Başkanlığı yayımladığı duyurusunda Hacıveli Mahallesinde bulunan 11 daireyi satacağını ilan etti. Burada bulunan ve 624 m2 büyüklükteki bir daire 4 milyon 790 bin TL'ye satılacak. Ancak diğer diareler için fiyatlar 475 bin TL'den başlıyor. 

izmir lojman satışı 17 ocak

İSTANBUL'DA 96 DAİRE BİRDEN SATILACAK

İstanbul GÜngören Belediyesi ise 96 daire ile 9 dükkan satışı yapacak. Çinçindere Mahallesinde yer alan konutlar için fiyatlar 1.199 bin TL'den başlıyor. Fiyat aralığı çok geniş olan listede dairenin konumu, büyüklüğü gibi etmelere göre fiyatlar artıyor. 

istanbul lojman satışı 17 ocak

BAŞVURU ADRESLERİ

Vatandaşlar kamu konutlarını almak istemeleri durumunda ihale bilgilerine belediyelerin web sitelerinden ulaşacaklar. Başvurular ise yine belediyelerin emlak ihale birimlerine yapılacak. İhaleye katılmak isteyenler başvuru ücreti ile belediyenin istediği evrakların teslim edilmesi başvurularını yapacaklar. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@