1915 Çanakkale Köprüsü Projesinde Şaftlar Tamamlandı!

Çanakkale Boğazı'nın ilk asma köprüsü olan 1915 Çanakkale Köprüsü Projesinde ayakların alt yapısını oluşturacak olan şaftların yapımı tamamlandı.

Emlak Haberleri 23.04.2019 - 20:00 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

Çanakkale Boğazı'nın ilk asma köprüsü olan 1915 Çanakkale Köprüsü Projesinde ayakların alt yapısını oluşturacak olan şaftların yapımı tamamlandı.

Marmara Bölgesi'nin beşinci asma köprüsü ve Çanakkale Boğazı'nın ilk asma köprüsü olacal olan  1915 Çanakkale Köprüsü Projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ederken proje'nin ayaklarının asıl temelini oluşturan şaft yapımı tamamlandı. Çelik Şaftlar'ın Taşımasını Hareket A.Ş Yaptı!Çelik olan şaftların projenin bulunduğu noktaya Hareket A.Ş şirket taşıdı. 1915 Çanakkale Köprüsü Projesi hakkında açıklama yapan Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği Genel Müdürü olan Engin Kuzucu; “Ülkemizin en önemli değerleri arasında yer alan bu projeye dahil olmaktan gururluyuz. Ağırlıkları 700-750 ton arasında değişen, 26 metre yüksekliğindeki çelik şaftlarının yüksekliği fazla olduğundan taşıma sırasında devrilme riski çok fazlaydı” ifadelerini kullandı. 

Taşıma Başarılı Bir Şekilde Tamamlandı!“Ancak yaptığımız mühendislik çalışmaları neticesinde altyapımız ve yüksek kapasitedeki ekipmanlarımızla taşımayı emniyetli bir şekilde tamamladık” diyen Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği Genel Müdürü olan Engin Kuzucu problem olmadığını vurguladı. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@