2 Bin 500 Lira Rüşvet Karşılığında Yasak Olan Mera Arazilerinin Satışı İddiası İle Operasyon!

Kamuya ait arazileri usulsüz olarak sattıkları iddia edilen 30 kişi hakkında operasyon yapıldı. Ankara'nın Haymana ilçesinde yer alan mera arazileri hakkında yapılan operasyonda aralarında muhtarların ve kamu görevlilerinin yer aldığı çok sayıda kişi gözaltına alındı.

EMLAK HABERLERİ 14.06.2021 - 13:51 14.06.2021 - 13:51 Emlak 365

Aralarında 3 muhtar ve çok sayıda kamu görevlisinin de olduğu 30 kişi hakkında kamu arazilerinin usulsüz satışını yaptıkları iddiası ile soruşturma açıldı. Ankara'nın Haymana ilçeinde yer alan mera azileri hakkında Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından 6 aydır yürütülen operasyonda sona gelindi. 

KAMU ARAZİLERİNİN USULSÜZ SATIŞI İDDİASI İLE OPERASYON DÜZENLENDİ! 

Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından alınan ihbar üzerine yürütülen operasyon kapsamında satışı yasak olan mera arazilerini usulsüz olarak sattıkları tespit edilen aralarında muhtarlar ve kamu görevlilelerinin de olduğu 30 kişi gözaltına alındı. Haymana'da yer alan 10 köyde Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne başvuruda bulunan kişilerin mera arazisi almak için işlem yapmak istedikleri, kamu görevlilerinin 2 bin 500 liralık rüşvet karşılığında satışı teknik olarak yasak olan mera arazileri için sahte belgelerle tapu kadastro sisteminde değişikilk yaptıkları tespit edilldi. 

Söz konusu operasyonda bazı muhtarların da bu yöntemi kullanarak kendilerine mera arazisi aldıkları ya da başkalarına arazi almaları adına aracı oldukları belirlendi. Söz konusu olay köylülelerin mera arazisi olan yerlere son dönemde ev yapılmaya başlanmas ve bu arazilerin bahçeye dönüştürülmesini fark etmesi üzerine ortaya çıktı. 

Köylülüreni ihbarı üzerine bu araziler hakkında Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatılırken 6 aylık operasyonun ardından 3 köy muhtarı ve 7 kamu görevlisinin de aralarında olduğu toplam 30 kişi hakkında ggöz altı kararı çıktı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@