2 Bin TL Yardım İçin Suriyeliler Uzun Kuyruklar Oluşturdu

Şanlıurfa'da bir yardım kuruluşu tarafından yapılacak 500 ile 2000 TL arasındaki yardım için Suriyeliler uzun kuyruklar oluşturdu. Tartışma ve izdiham yaşandı.

Gündem 28.04.2022 - 14:43 28.04.2022 - 14:43 Gülşah Konuk Akın

Şanlıurfa'da bulunan bir yardım kuruluşu hane başına 500 TL ile 2000 TL arasında yardım yapılacağını açıkladı. Yardım almak isteyen Suriyeliler, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Konferans ve Sergi Salonu'nun önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Kuyrukta hem erken hem kadın Suriyeler yer aldı. Sıra tartışmaları nedeniyle zaman zaman izdiham yaşandı.

GÖREVLİLER ANONS YAPTI
Sıra nedeniyle çıkan tartışmaları yatıştırmak isteyen görevliler, anons yaparak yardım almak için tartışan ve izdiham yaratan Suriyelilere sakin olmaları için çağrıda bulundu. Kadın ve erkek Suriyelilerden oluşan kalabalık, ödeme yapılan salonlara iki ayrı grup olarak alındı. 

kuyruk

YARDIM ÖDEMELERİ BAYRAMA KADAR DEVAM EDECEK
Yardımı yapan İnsani Yardım Vakfı (İHH), yapılacak yardımın miktarını hanede bulunan kişi sayısına göre belirliyor. Yapılan yardım ödemeleri bayrama kadar devam edecek.

DAHA ÖNCE DE ÇEYİZ YARDIMI YAPILMIŞTI
Geçtiğimiz şubat ayında da Türkiye Diyanet Vakfı, Suriye ve Şanlıurfa'da yaşayan ve maddi imkansızlıklar nedeniyle evlenemeyen Suriyelilere çeyiz yardımı yapmıştı. Türkiye Diyanet Vakfı Konya Şubesi, 107 kalemden oluşan yardım malzemelerini taşıyan 7 tırı Şanlıurfa'ya göndermişti. Gelen tırları Şanlıurfa Müftülüğü karşılamıştı.

çeyiz

Çeyiz yardımı etkinliği bir vakıf tarafından da desteklenmişti. Şanlıurfa Müftülüğü konuya ilişkin açıklama yaparak çeyiz yardımı malzemelerinin Şanlıurfa ve Suriye'de maddi imkansızlıklar nedeniyle evlenemeyen nişanlı çiftçilere dağıtılacağını belirtmişti. Çeyiz tırları Türkiye Diyanet Vakfı, Konya İl Müftülüğü ve Mehir Vakfı iş birliğiyle hazırlanmıştı.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@