2 Ekim Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları Resmi Gazete'de Yayımlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı 2 Ekim tarihli atama kararlarını yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kararla 3 vali ile 2 emniyet müdürü ataması yaptı.

Gündem 02.10.2021 - 08:49 02.10.2021 - 08:49 Mustafa KARAGÖZ

2 Ekim Cumartesi günü yayımlanan Resmi Gazete'de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yapılan atamalara dair kararname yayımlandı. Söz konusu kararname ile 3 şehre vali, 2 şehre de emniyet müdürü atamaları yapıldı. 

CUMHURBAŞKANLIĞI ATAMA KARARLARI 2 EKİM

02 Ekim 2021 Tarihli ve 31616 Sayılı Resmî Gazete'de "Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2021/467, 468)" kararları yayımlandı. Kararda Elazığ, Bilecik ve Kırıkkale Valiliklerine atamalar yapıldı. 

Resmi Gazete ile ilan edilen kararnamede ayrıca Hatay İl Emniyet Müdürülüğü ile Muş İl Emniyet Müdürlüklerine yeni atamalar tamamlandı. 

Resmi Gazete'de İlan Edilen Kararlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararnamesinde yer atamalara dair hükümler.

Cumhurbaşkanlığından: Karar: 2021/467 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 35 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4 üncü maddeleri gereğince;

* Vali-Mülkiye Başmüfettişliğine, Elazığ Valisi Erkaya YIRIK,

* Kırıkkale Valiliğine, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürü Bülent TEKBIYIKOĞLU,

* Elazığ Valiliğine, İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Ömer TORAMAN,

* Bilecik Valiliğine, İstanbul Sultanbeyli Kaymakamı Kemal KIZILKAYA, atanmıştır.

Emniyet Genel Müdürlüü Atamaları

Hatay İl Emniyet Müdürlüğüne, Muş İl Emniyet Müdürü Ahmet ARIBAŞ, Muş İl Emniyet Müdürlüğüne Engin KALOĞLU, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@