2. El Araç Almak İçin Toplu Param Yok Diyenlere Akbank'tan 3.522 TL Taksitle 48 Ay Vadeli 100 Bin TL Kredi Desteği

Taşıt kredisi çekerek otomobil satın almayı düşünenler ikinci el otomobiller için verilen taşıt kredilerini merak ediyorlar. Akbank 100 Bin TL ikinci el taşıt kredisini kaç TL taksitlerle veriyor?

2. El Araç Almak İçin Toplu Param Yok Diyenlere Akbank'tan 3.522 TL Taksitle 48 Ay Vadeli 100 Bin TL Kredi Desteği

Akbank'tan taşıt kredisi kullanmak isteyenler kredi şartlarını ve kredi maliyetlerini araştırarak karar veriyorlar. Otomobil satın alırken tercihlerini ikinci el araçlardan yana seçenlere Akbank taşıt kredisi imkanı sağlıyor. Bu şekilde çok yüklü bütçelere sahip olmadan da ikinci el otomobilleri satın almak mümkün olabiliyor. Peki ikinci el otomobiller için Akbank'ın sağladığı taşıt kredisi imkanının koşulları nelerdir?

AKBANK 2. EL TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI

Akbank tıpkı sıfır kilometre otomobiller için verdiği taşıt kredilerinde uyguladığı BDDK kurallarını ikinci el otomobiller için de uyguluyor. Bu kapsamda müşterilerin kullanabilecekleri taşıt kredisi miktarından bu kredinin azami vade süresine kadar otomobilin değeri esas alınıyor. İkinci el otomobillerde Akbank'ın dikkate aldığı değer ise aracın kasko değeri oluyor.

İkinci el otomobilin kasko değeri 400 Bin TL'ye kadar ise 48 ay vadeli, 400 Bin TL ile 800 Bin TL arasındaysa 36 ay vadeli, 800 Bin TL ile 1,2 Milyon TL arasındaysa 24 ay vadeli, 1,2 Milyon TL ile 2 Milyon TL arasındaysa 12 ay vadeli taşıt kredisi kullandırılıyor.

Satın alınacak ikinci el otomobilin kasko değeri 400 Bin TL'ye kadar ise yüzde 70 oranında, 400 Bin TL ile 800 Bin TL arasındaysa yüzde 50 oranında, 800 Bin TL ile 1,2 Milyon TL arasındaysa yüzde 30 oranında, 1,2 Milyon TL ile 2 Milyon TL arasındaysa yüzde 20 oranında taşıt kredisi verilebiliyor. Bu süre kesinlikle aşılamıyor.

Akbank'tan tşıt kredisi kullanmak için başvuru yapan müşterinin özel durumuna göre kredi taksitleri belirleniyor. Müşterinin hane halkı geliri toplamının yüzde 50'sinin üzerinde taşıt kredisi taksiti belirlenemiyor. Dolayısıyla çekilecek olan taşıt kredisi miktarı da bu hesaplamaya göre belirleniyor.

Akbank taşıt kredisi kullandırımında müşterilerden genellikle kefil talep etmiyor. Ancak satın alınacak otomobilin üzerinde rehin tesis edilerek banka kredisini güvence altına alıyor. Kredi borcu kapandıktan sonra bu rehin işlemi kaldırılıyor.

100 BİN TL İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİ HESAPLAMA

akbank taşıt kredisi-6

Akbank'tan ikinci el taşıt kredisi çekmek isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,99 oranında kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 100 Bin TL ikinci el taşıt kredisi çekilmesi durumunda müşteriler bankaya her ay 3.522 TL kredi taksiti ödüyorlar.

Emlak365.com