20 Bin TL İhtiyaç Kredisi Çekenler Ziraat Bankası'na Aylık Kaç TL Ödeme Yapıyorlar?

Müşterilerinin nakit ihtiyaçlarına finansal çözümler üreten Ziraat Bankası uygun maliyetlerle ihtiyaç kredisi vermeye devam ediyor. Ziraat Bankası 20 Bin TL ihtiyaç kredisini kaç TL taksitle veriyor?

Finans 22.11.2021 - 18:46 22.11.2021 - 18:46 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de nakit ihtiyçaları konusunda vatandaşlar oldukça sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Pahalılaşan hayat sonucunda gelir gider dengelerini kaybeden vatandaşlar geçimlerini sağlayabilmek için ek kaynak ihtiyacı hissediyorlar. Bu ek kaynaklar ise genellikle bankalardan çekilen ihtiyaç kredileri oluyor. 

Bankalardan ihtiyaç kredisi kullanırken uygun maliyet arayışında olan vatandaşlar son günlerde bazı bankaların kredi maliyetlerine ayrıca önem veriyorlar. Kamu bankalarının konut kredisi faizlerinde indirim yapmalarının ardından vatandaşlar bu bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarını da mercek altına aldılar. Bu bankalardan birisi de Ziraat Bankası oldu. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi kampanyasının avantajları nelerdir? 

ZİRAAT BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI KOŞULLARI NELERDİR?

Ziraat Bankası tarafından yapılan ihtiyaç kredisi kampanya açıklamasına göre müşteriler uygun maliyetlerle finansal sorunlarına çözüm üretebiliyorlar. Üstelik bu nakit desteği müşterilere çeşitli ödeme kolaylıkları eşliğinde veriliyor. Zor durumda kalan vatandaşlar likidite sorunlarını çözerken böylelikle bütçelerine de bir denge getirebiliyorlar. 

İHTİYAÇ KREDİSİ AYLIK FAİZİ YÜZDE KAÇ?

Ziraat Bankası kamu bankaları arasında en uyguyn maliyetlerle ihtiyaç kredisi veren banka olma özelliğini devam ettiriyor. İhtiyaç kredisi kullanmak için Ziraat Bankası'nı tercih eden müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,55 faiz uygulandığı açıklandı. Şu anda bankacılık piyasasında bu faiz oranı ile ihtiyaç kredisi kullanmak düşük faizlerden birisi olarak değerlendiriliyor. 

24 AY VE 36 AY VADE SEÇENEKLERİ

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanmaya karar veren müşterilere uygulanacak azami vade süreleri de belirlendi. Bu vade süreleri kullanılacak ihtiyaç kredisinin miktarına göre değişiyor. 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredilerini Ziraat Bankası müşterileri 36 aya kadar vade ile kullanabiliyorlar. Talep edilen ihtiyaç kredisi miktarı 50 Bin TL'nin üzerind eolursa müşterilere bu krediler en fazla 24 ay vade ile verilebiliyor. 

20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ KAÇ TL TAKSİTLE VERİLİYOR?

ziraat bankası 20 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,55 kredi faizi uyguandığı bildirildi. 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 767 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kredinin yıllık maliyet oranı ise yüzde 25 oluyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@