20 Lira Olacak Dediğinde De Kimse İnanmamıştı, Bu Sefer 35 TL Olacağı Tarihi Açıkladı! Benzin ve Motorine Flaş Zam Yolda

Başarılı tahminleri ile adını duyuran Remzi Özdemir Ocak ayında benzin ve motorinin fiyatı 20 TL olacak çıkışı ile çok konuşulmuştu. Akaryakıt fiyatları için tarihi zam uyarısı yaptı, 35 TL olur dedi!

Finans 06.04.2022 - 09:59 06.04.2022 - 09:59 Gülcan Özer

Yapmış olduğu doğru tahminler ile adını ekonomi kahini olarak duyuran ekonomist Remzi Özdemir, TÜİK tarafından açıklanan Mart ayı enflasyon rakamları sonrasında çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Enflasyon rakamlarında yaşanan yükselişin artık son derece tehlikeli boyutlara geldiğini belirten Remzi Özdemir gerekli tedbirlerin ivedilikle alınmaması durumunda büyük bir akaryakıt krizi ve zam furyası ile karşı karşıya kalınabileceği uyarısında bulundu. 

Türkiye'nin içeride yüksek enflasyon ve dolar kuru ile mücadele ettiğini ancak dışarıda da büyük tehditler ve tehlikeler ile karşı karşıya bulunduğunu belirten Özdemir, Brent Petrol fiyatında yaşanan düşüşü ise Amerika'nın Rusya'ya karşı zorunlu bir müdahalesi ve geçici bir süreç olarak gördüğünü söyledi.

BENZİN VE MOTORİNE YENİ ZAM BEKLENTİSİ VAR MI, BRENT PETROLDE DÜŞÜŞ SÜRER Mİ?

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarına değinen Remzi Özdemir yüksek enflasyon rakamlarının dolar kuru ve altın fiyatları üzerinde de etkili olacağını belirterek akaryakıt fiyatları için de alarm verdi. Remzi Özdemir yapmış olduğu açıklamasında brent petrolda görülen suni düşüşün sona ermesinin ardından Türkiye'de büyük bir akaryakıt krizi ile karşı karşıya kalınabileceğini ve benzin, motorin fiyatlarının 30 - 35 TL seviyesini görebileceğini söyledi. 

motorine zam var mı-1

OCAK AYINDA BENZİN VE MOTORİN 20 TL OLUR UYARISI YAPMIŞTI! 

Hatırlanacağı üzere Ocak ayında ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Remzi Özdemir o tarihte "Petrolün varili 90 doları gördü. 3 ay önce 60 dolardı. Bu fiyatlar benzinin litresini kısa vadede 19-20 liraya çıkartacaktır. Motorin ve benzinin litresinin 20 lira olduğu bir ülkede siz toplu taşımaya 5 liraya mı bineceğinizi düşünüyorsunuz?" diyerek çok konuşacak bir çıkışa imza atmış, o tarihte verdiği rakam nedeni ile eleştiri oklarına hedef olmuştu. 

akaryakıta zam var mı

REMZİ ÖZDEMİR YENİ BRENT PETROL VE BENZİN, MOTORİN FİYATI TAHMİNİ! AKARYAKITA, BENZİN VE MOTORİNE ZAM GELECEK Mİ?

TÜİK tarafından açıklanan rakamları değerlendiren Remzi Özdemir akaryakıt fiyatları için de yeni tahminini duyurdu. Özdemir yapmış olduğu açıklamasında Rusya'yı durdurmak için Amerika'nın geçici olarak rezervlerini açtığını, bu sayede brent petrol fiyatının düştüğünü ancak bunun geçici olduğunu söyledi. 

brent petrol 6 nisan

Özdemir "Petrolün yeniden bu şartlarda 130 dolara ulaşması demek bizde benzin ve motorinin litre satış fiyatının 30 - 35 TL olması anlamına gelir. Bu nedenle bizim altından kalkamayacağımız zor günler kapıda" diyerek Amerika'nın petrol arzını kısması ile iç piyasada motorin ve benzinin yeni zamlarla 35 TL seviyesine çıkabileceğini dile getirdi. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@