20 Mayıs Cuma Resmi Tatil Mi? 19 Mayıs Tatili İle Hafta Sonu Tatili Birleştirildi Mi?

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle tatil sorgulamaları yapılıyor? 20 Mayıs Cuma tatil mi? 19 Mayıs tatili ile hafta sonu tatili birleşti mi? 

Gündem 18.05.2022 - 02:43 18.05.2022 - 02:43 Engin Uzunoğlu

Türkiye’de resmi tatiller uygulanmaya devam ediliyor. Bu kapsamda 19 Mayıs 2022 Perşembe günü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle resmi tatil uygulaması yapılacak. Resmi tatillerde kapalı olan tüm kurumlar 19 Mayıs’ta vatandaşlara hizmet vermeyecekler. Ancak asıl merak edilen ise 19 Mayıs tatili ile hafta sonu tatilinin birleştirilip birleştirilmediği konusunda yaşanacak.

20 MAYIS TATİL Mİ?

19 Mayıs Perşembe günü uygulanacak olan resmi tatil ile hafta sonu tatili arasında 20 Mayıs Cuma günü kalıyor. Cuma gününün de resmi tatil olarak ilan edilmesi durumunda 4 günlük tatil olmuş olacak? Peki 20 Mayıs Cuma günü tatil var mı? 20 Mayıs Cuma günü ile alakalı olarak şu ana kadar herhangi bir resmi tatil açıklaması yapılması. Büyük bir ihtimalle de Cuma günü tatil olarak ilan edilmeyecek ve 4 günlük tatil planı yapanların bu istekleri yerine getirilmemiş olacak. 

20 MAYIS’TA OKUL VAR MI?

20 Mayıs’ın resmi tatil olarak ilan edilmemiş olmasından dolayı okullar için değişen bir durum olmayacak. Okullarda eğitime 19 Mayıs Perşembe günü ara verilecek. Bu tatilin bir gün sonrası olan 20 Mayıs Cuma günü okullar eğitime devam edecekler. Cuma günü için Milli Eğitim Bakanlığı’nın herhangi bir tatil planı bulunmuyor. Bundan dolayı tüm öğrenciler ve öğretmenler 20 Mayıs Cuma sabahından itibaren okullarda eğitim faaliyetlerine katılmak durumunda olacaklar.

Son olarak Ramazan Bayramı'nda da bayram tatilinin 9 güne çıkarılması yöneünde bir beklenti oluşmuştu ama o zaman da tatil 9 gün yapılmamıştı. 19 Mayıs'ta da tatil sadece bayram günü ile sınırlı kalacak. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@